TREND TELECOM SRL Radiată SRL

Înființată 13.02.2015 Radiată 03.06.2022
LĂMÂIULUI Nr. 4, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti, 14584 4652, Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

Prezentare

Pe scurt

TREND TELECOM SRL (CUI 34104642) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 1), înființată în 2015 și radiată în 2022. Activitatea principală era Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN 4652).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 3,02 mil. lei (+379% față de 2016) și un profit net de 791.949 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2017
3 millei
+379,3%, față de 2016
Profit net 2017
791,9 miilei
+925,3%, față de 2016
Angajați 2017
1
0,0%, față de 2016
Marjă netă
26,2%
Capital social
200lei
Vechime
11ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2015-2017
Cifra de afaceri
AnValoare
2015544.142 lei
2016629.840 lei
20173.018.704 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201720162015
Cifra de afaceri3.018.704629.840544.142
Profit net791.94977.2431
Număr mediu de angajați11-
Active imobilizate13113141
Active circulante774.207369.06598.329
Stocuri533.981314.81444.293
Creanțe024.67118.212
Datorii659.597314.972121.389
Capitaluri proprii792.14954.412-22.831
Ultimul bilanț: 2017. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2017

Marjă netă

Bun
26% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,17 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,17 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
45% Față de anul anterior: în scădere

45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 03.06.2022. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 03.06.2022

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
34104642
Nr. Reg. Com.
J40/1754/2015
EUID
ROONRC.J40/1754/2015
Cod CAEN principal
4652, Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
Data înființării
13 februarie 2015
Vechime
11 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2017)
Adresă sediu
LĂMÂIULUI Nr. 4, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti, 14584
Domiciliu fiscal
Str. Lămâiului Nr. 4, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 14584

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0731••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • AL••• PROFESSIO••• IP•••Lichidator judiciar, România
  • AND••• D•••Reprezentant al persoanei juridice
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2022
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2021
  1. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
  3. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2020
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2019
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2017
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TREND TELECOM SRL

Este TREND TELECOM SRL activă?

Nu. TREND TELECOM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2022.

Care este cifra de afaceri a TREND TELECOM SRL?

Cifra de afaceri a TREND TELECOM SRL în 2017 a fost de 3.018.704 lei (3,02 mil. lei), în creștere cu 379% față de 2016.

Ce profit a avut TREND TELECOM SRL în 2017?

În 2017, TREND TELECOM SRL a înregistrat un profit net de 791.949 lei.

Câți angajați avea TREND TELECOM SRL?

Conform bilanțului pe 2017, TREND TELECOM SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2016).

Ce activitate avea TREND TELECOM SRL?

Activitatea principală a TREND TELECOM SRL era Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN 4652).

Unde avea sediul TREND TELECOM SRL?

TREND TELECOM SRL avea sediul social la adresa LĂMÂIULUI Nr. 4, București Sectorul 1, Jud. București, 14584.

TREND TELECOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. TREND TELECOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TREND TELECOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].