Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TRECICAPEVAS SRL (CUI 8396238) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, județul Maramureș, înființată în 1996. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 150.260 lei (-2,9% față de 2023) și un profit net de 50.192 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 3.796.537 lei |
| 2016 | 4.472.898 lei |
| 2017 | 2.358.765 lei |
| 2018 | 1.682.112 lei |
| 2019 | 964.147 lei |
| 2020 | 559.214 lei |
| 2021 | 180.004 lei |
| 2022 | 173.648 lei |
| 2023 | 154.799 lei |
| 2024 | 150.260 lei |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150.260 | 154.799 | 173.648 | 180.004 | 559.214 | 964.147 | 1.682.112 | 2.358.765 | 4.472.898 | 3.796.537 |
| Profit net | 50.192 | 8.781 | 14.900 | -148.431 | 55.650 | 189.551 | 170.141 | 201.474 | 354.186 | 236.266 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 8 | 8 | 12 | 16 | 18 |
| Active imobilizate | 1.938.691 | 1.956.071 | 1.960.864 | 1.952.939 | 1.979.060 | 1.967.758 | 1.722.055 | 1.089.897 | 879.516 | 1.139.107 |
| Active circulante | 1.054 | 52.277 | 14.053 | 307.748 | 588.961 | 170.914 | 370.296 | 432.945 | 1.172.134 | 1.673.183 |
| Stocuri | - | 20.650 | 0 | 106.100 | 549.967 | 185.370 | 193.212 | 262.481 | 210.313 | 347.197 |
| Creanțe | - | 27.847 | 12.955 | 186.934 | 35.345 | 46.017 | 238.559 | 91.073 | 780.240 | 1.101.315 |
| Datorii | 269.290 | 388.086 | 363.436 | 664.106 | 823.009 | 449.310 | 592.540 | 270.656 | 737.705 | 1.665.742 |
| Capitaluri proprii | 1.670.455 | 1.620.262 | 1.611.481 | 1.596.581 | 1.745.012 | 1.689.362 | 1.499.811 | 1.253.051 | 1.351.577 | 1.197.392 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 0,4% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
14% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TRECICAPEVAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TRECICAPEVAS SRL în 2024 a fost de 150.260 lei, în scădere cu 2,9% față de 2023.
În 2024, TRECICAPEVAS SRL a înregistrat un profit net de 50.192 lei.
Activitatea principală a TRECICAPEVAS SRL este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
TRECICAPEVAS SRL are sediul social la adresa Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Jud. Maramureș, 4964.
Da. TRECICAPEVAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. TRECICAPEVAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].