RadiatăSRL

TRANSROM SRL

Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Jud. Călăraşi

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
21021600
Reg. Com.
J51/81/2007
Înființată
7 februarie 2007
Vechime
19 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2014
25 mii lei
Profit net 2014
-4,0 mil. lei
Angajați 2014
0

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 24.02.2016

Rezumat

Pe scurt

TRANSROM SRL (CUI 21021600) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Chiselet, Comuna Chiselet, județul Călărași, înființată în 2007 și radiată în 2016. Activitatea principală era Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 24.631 lei (-94% față de 2013) și o pierdere netă de 4,02 mil. lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
21021600
Nr. Reg. Com.
J51/81/2007
EUID
ROONRC.J51/81/2007
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
7 februarie 2007
Vechime
19 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Jud. Călăraşi

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• HÂRSE••• NICOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

-94,4% față de 2013

24.631 RON

2013: 436.954 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil200820092010201120132014Anul 2008: 18.427.256 RONAnul 2009: 12.861.199 RONAnul 2010: 8.992.938 RONAnul 2011: 10.173.010 RONAnul 2013: 436.954 RONAnul 2014: 24.631 RON

Profit net 2014

-133,3% față de 2013

-4.019.731 RON

2013: -1.723.324 RON

-6 mil-4 mil-2 mil02 mil200820092010201120132014Anul 2008: 82.872 RONAnul 2009: 155.019 RONAnul 2010: 60.238 RONAnul 2011: 18.594 RONAnul 2013: -1.723.324 RONAnul 2014: -4.019.731 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    25 mii lei
    Profit net
    -4,0 mil. lei
    Angajați
    0
  • 2013

    Cifra de afaceri
    437 mii lei
    Profit net
    -1,7 mil. lei
    Angajați
    0
  • 2011

    Cifra de afaceri
    10,2 mil. lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    36
  • 2010

    Cifra de afaceri
    9,0 mil. lei
    Profit net
    60 mii lei
    Angajați
    35
  • 2009

    Cifra de afaceri
    12,9 mil. lei
    Profit net
    155 mii lei
    Angajați
    36
  • 2008

    Cifra de afaceri
    18,4 mil. lei
    Profit net
    83 mii lei
    Angajați
    20

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăSlab
-16.320%Față de anul anterior: în scădere
20092010201120132014

Firma a pierdut 16.319,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,12Față de anul anterior: stabil
20092010201120132014

Activele circulante acoperă doar 12% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
831%Față de anul anterior: în creștere
20092010201120132014

831% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2009

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2007 - 2007)
  1. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Călărași cu nr. J51/81/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre TRANSROM SRL

Este TRANSROM SRL activă?

Nu. TRANSROM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Care este cifra de afaceri a TRANSROM SRL?

Cifra de afaceri a TRANSROM SRL în 2014 a fost de 24.631 lei, în scădere cu 94% față de 2013.

Ce profit a avut TRANSROM SRL în 2014?

În 2014, TRANSROM SRL a înregistrat o pierdere netă de 4,02 mil. lei (4.019.731 lei).

Ce activitate avea TRANSROM SRL?

Activitatea principală a TRANSROM SRL era Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde avea sediul TRANSROM SRL?

TRANSROM SRL avea sediul social la adresa Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Jud. Călărași.

TRANSROM SRL are datorii la ANAF?

Nu. TRANSROM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TRANSROM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].