Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TRANSCHIM SRL (CUI 7743215) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Cosniciu de Jos, Comuna Ip, județul Sălaj, înființată în 1995. Activitatea principală este Creșterea păsărilor (CAEN 0147).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,58 mil. lei (+31% față de 2024) și un profit net de 391.594 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 677.933 lei |
| 2017 | 577.596 lei |
| 2018 | 734.721 lei |
| 2019 | 873.670 lei |
| 2020 | 1.045.445 lei |
| 2021 | 1.191.857 lei |
| 2022 | 2.007.196 lei |
| 2023 | 2.662.244 lei |
| 2024 | 2.732.806 lei |
| 2025 | 3.578.383 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.578.383 | 2.732.806 | 2.662.244 | 2.007.196 | 1.191.857 | 1.045.445 | 873.670 | 734.721 | 577.596 | 677.933 |
| Profit net | 391.594 | 878.998 | 309.892 | 648.872 | 102.314 | 86.685 | 16.854 | 29.866 | 28.922 | 43.169 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.735.739 | 1.542.557 | 851.613 | 558.694 | 490.293 | 384.342 | 416.903 | 411.201 | 312.269 | 321.423 |
| Active circulante | 1.220.192 | 884.127 | 1.065.652 | 1.028.123 | 410.067 | 337.002 | 221.363 | 210.614 | 250.599 | 298.888 |
| Stocuri | 727.129 | 656.468 | 469.706 | 511.396 | 205.993 | 237.392 | 125.853 | 129.675 | 193.688 | 223.302 |
| Creanțe | 49.340 | 32.083 | 249.296 | 141.841 | 197.085 | 92.058 | 92.014 | 79.974 | 52.801 | 67.680 |
| Datorii | 278.940 | 141.287 | 481.817 | 506.551 | 483.586 | 409.780 | 431.454 | 431.175 | 401.412 | 487.095 |
| Capitaluri proprii | 2.674.191 | 2.282.597 | 1.398.898 | 1.043.716 | 394.844 | 292.530 | 205.845 | 188.991 | 159.125 | 130.203 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,37 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
9,4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TRANSCHIM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TRANSCHIM SRL în 2025 a fost de 3.578.383 lei (3,58 mil. lei), în creștere cu 31% față de 2024.
În 2025, TRANSCHIM SRL a înregistrat un profit net de 391.594 lei.
Activitatea principală a TRANSCHIM SRL este Creșterea păsărilor (CAEN 0147).
TRANSCHIM SRL are sediul social la adresa Sat Cosniciu de Jos, Comuna Ip, Jud. Sălaj.
Da. TRANSCHIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TRANSCHIM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].