Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TRANSCENT CONSULTING SRL (CUI 22710408) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Florești, Comuna Florești, județul Cluj, înființată în 2007. Activitatea principală este Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 186.380 lei (-31% față de 2024) și un profit net de 20.091 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 487.350 lei |
| 2017 | 593.058 lei |
| 2018 | 642.716 lei |
| 2019 | 778.646 lei |
| 2020 | 1.086.276 lei |
| 2021 | 173.468 lei |
| 2022 | 233.112 lei |
| 2023 | 343.321 lei |
| 2024 | 269.002 lei |
| 2025 | 186.380 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186.380 | 269.002 | 343.321 | 233.112 | 173.468 | 1.086.276 | 778.646 | 642.716 | 593.058 | 487.350 |
| Profit net | 20.091 | 41.900 | 104.076 | -98.957 | -286.038 | 644.476 | 449.243 | 284.520 | 286.793 | 25.159 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 26.373 | 40.649 | 38.391 | 55.172 | 75.564 | 53.307 | 32.333 | 17.489 | 14.283 | 42.903 |
| Active circulante | 30.672 | 81.602 | 105.541 | 150.746 | 314.968 | 614.139 | 411.002 | 305.706 | 323.411 | 188.865 |
| Stocuri | - | - | - | - | 3.964 | 4.454 | 32.619 | 32.599 | 10.374 | 11.174 |
| Creanțe | 6.945 | 55.055 | 38.332 | 77.566 | 64.159 | 23.699 | 94.258 | 106.173 | 107.958 | 104.529 |
| Datorii | 35.218 | 81.796 | 26.895 | 192.535 | 40.910 | 36.605 | 53.148 | 39.268 | 50.661 | 70.794 |
| Capitaluri proprii | 23.719 | 42.628 | 121.228 | 13.383 | 349.622 | 635.660 | 405.423 | 283.927 | 287.033 | 161.310 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 87% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
60% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TRANSCENT CONSULTING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TRANSCENT CONSULTING SRL în 2025 a fost de 186.380 lei, în scădere cu 31% față de 2024.
În 2025, TRANSCENT CONSULTING SRL a înregistrat un profit net de 20.091 lei.
Activitatea principală a TRANSCENT CONSULTING SRL este Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).
TRANSCENT CONSULTING SRL are sediul social la adresa STEJARULUI Nr. 42, Ap. 15, Sat Florești, Comuna Florești, Jud. Cluj, 407280.
Da. TRANSCENT CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TRANSCENT CONSULTING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].