TORON SYSTEM SRL Funcțiune SRL

Înființată 14.01.2011
Str. SATELITULUI Nr. 4, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32019 4333, Lucrări de pardosire și placare a pereților

Prezentare

Pe scurt

TORON SYSTEM SRL (CUI 27901883) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2011. Activitatea principală este Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 508.543 lei (+147% față de 2017) și un profit net de 248.424 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2018
508,5 miilei
+147,0%, față de 2017
Profit net 2018
248,4 miilei
+328,8%, față de 2017
Angajați 2018
1
−66,7%, față de 2017
Marjă netă
48,9%
Capital social
1.000lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2011-2018
Cifra de afaceri
AnValoare
2011187.388 lei
2012268.323 lei
2013245.096 lei
2014309.808 lei
2015239.696 lei
2016442.028 lei
2017205.855 lei
2018508.543 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20182017201620152014201320122011
Cifra de afaceri508.543205.855442.028239.696309.808245.096268.323187.388
Profit net248.42457.929232.020363.6218.921111.22730.651
Număr mediu de angajați133-3564
Active imobilizate3.0183.6294.99329.96648.69174.78816.87415.968
Active circulante851.880576.081562.023284.519222.647139.823156.73035.441
Stocuri8.182-132342.0344.9276.0781.422
Creanțe15.7455.4863517563.44460967.78625.889
Datorii57.35328.85173.99238.32064.93766.61830.83820.185
Capitaluri proprii797.545550.953493.024276.586206.900148.732142.87831.651
Ultimul bilanț: 2018. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2018

Marjă netă

Bun
49% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 48,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
14,85 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 14,85 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
6,7% Față de anul anterior: în creștere

6,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 14.01.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
27901883
Nr. Reg. Com.
J40/339/2011
EUID
ROONRC.J40/339/2011
Cod CAEN principal
4333, Lucrări de pardosire și placare a pereților
Data înființării
14 ianuarie 2011
Vechime
15 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1.000 lei (bilanț 2018)
Adresă sediu
Str. SATELITULUI Nr. 4, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32019
Domiciliu fiscal
Str. Satelitului Nr. 4, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 32019

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0746••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • ALBU••• ROB••• FLO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2021
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2018
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2011
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/339/2011. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TORON SYSTEM SRL

Este TORON SYSTEM SRL activă?

Da. TORON SYSTEM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TORON SYSTEM SRL?

Cifra de afaceri a TORON SYSTEM SRL în 2018 a fost de 508.543 lei, în creștere cu 147% față de 2017.

Ce profit a avut TORON SYSTEM SRL în 2018?

În 2018, TORON SYSTEM SRL a înregistrat un profit net de 248.424 lei.

Ce activitate are TORON SYSTEM SRL?

Activitatea principală a TORON SYSTEM SRL este Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

Unde are sediul TORON SYSTEM SRL?

TORON SYSTEM SRL are sediul social la adresa Str. SATELITULUI Nr. 4, București Sectorul 3, Jud. București, 32019.

TORON SYSTEM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. TORON SYSTEM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

TORON SYSTEM SRL are datorii la ANAF?

Nu. TORON SYSTEM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TORON SYSTEM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].