Marjă netă
SlabFirma a pierdut 7,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TOPCAR TRANS SRL (CUI 18412535) este o societate cu răspundere limitată activă din Câmpina, județul Prahova, înființată în 2006. Activitatea principală este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,33 mil. lei (-7,2% față de 2024) și o pierdere netă de 387.303 lei, cu 30 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 636.914 lei |
| 2017 | 1.711.292 lei |
| 2018 | 2.198.752 lei |
| 2019 | 3.197.489 lei |
| 2020 | 3.488.102 lei |
| 2021 | 4.850.000 lei |
| 2022 | 4.975.569 lei |
| 2023 | 5.358.942 lei |
| 2024 | 5.741.946 lei |
| 2025 | 5.330.178 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.330.178 | 5.741.946 | 5.358.942 | 4.975.569 | 4.850.000 | 3.488.102 | 3.197.489 | 2.198.752 | 1.711.292 | 636.914 |
| Profit net | -387.303 | 102.940 | 133.308 | 136.017 | 352.105 | 42.499 | 8.281 | -345.638 | 49.699 | -27.356 |
| Număr mediu de angajați | 30 | 29 | 31 | 33 | 35 | 33 | 35 | 21 | 14 | 7 |
| Active imobilizate | 2.794.760 | 2.538.014 | 2.320.119 | 2.405.559 | 2.100.367 | 1.781.764 | 1.937.126 | 1.643.753 | 293.014 | 60.969 |
| Active circulante | 315.712 | 480.026 | 537.199 | 518.769 | 581.021 | 426.207 | 368.423 | 179.870 | 142.365 | 91.080 |
| Stocuri | 170.469 | 212.922 | 139.737 | 147.487 | 362.357 | 178.515 | 94.430 | 92.834 | 73.683 | 68.428 |
| Creanțe | 95.579 | 227.145 | 203.936 | 115.394 | 191.692 | 172.047 | 200.503 | 28.710 | 11.334 | 12.757 |
| Datorii | 2.264.037 | 1.784.302 | 1.726.521 | 1.928.431 | 1.820.915 | 1.701.252 | 2.844.089 | 2.366.846 | 632.634 | 447.163 |
| Capitaluri proprii | 846.435 | 1.233.738 | 1.130.797 | 997.489 | 861.472 | 509.367 | -533.393 | -541.675 | -196.037 | -293.736 |
Firma a pierdut 7,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 14% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
73% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TOPCAR TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TOPCAR TRANS SRL în 2025 a fost de 5.330.178 lei (5,33 mil. lei), în scădere cu 7,2% față de 2024.
În 2025, TOPCAR TRANS SRL a înregistrat o pierdere netă de 387.303 lei.
Activitatea principală a TOPCAR TRANS SRL este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).
TOPCAR TRANS SRL are sediul social la adresa INDUSTRIEI Nr. 3BIS, Municipiul Câmpina, Jud. Prahova.
Da. TOPCAR TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TOPCAR TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].