TOP METROLOGY SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 13.05.2011
POLITEHNICII Nr. 2, Bl. 5A, Sc. 2, Et. 9, Ap. 82, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60816 4614, Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

Prezentare

Pe scurt

TOP METROLOGY SRL (CUI 28477337) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2011. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN 4614).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 64,3 mil. lei (+4,8% față de 2024) și un profit net de 8,53 mil. lei, cu 88 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2025
64,3 millei
+4,8%, față de 2024
Profit net 2025
8,5 millei
+45,0%, față de 2024
Angajați 2025
88
−16,2%, față de 2024
Marjă netă
13,3%
Capital social
1 millei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201610.733.923 lei
201723.093.116 lei
201826.114.594 lei
201929.281.543 lei
202081.014.323 lei
202134.646.226 lei
202225.695.674 lei
202350.877.914 lei
202461.405.925 lei
202564.324.057 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri64.324.05761.405.92550.877.91425.695.67434.646.22681.014.32329.281.54326.114.59423.093.11610.733.923
Profit net8.534.3645.884.9245.722.4243.264.7522.663.3348.869.1912.810.9572.503.2631.596.2911.620.800
Număr mediu de angajați88105991111339237302518
Active imobilizate30.850.01937.943.56736.629.07930.941.26814.254.87214.584.63413.038.5102.301.2152.697.0082.605.932
Active circulante32.710.53448.720.63285.186.20727.467.61425.547.56434.968.99460.661.64222.828.63817.311.1295.957.495
Stocuri13.246.54324.745.34948.870.69317.205.2608.058.25310.808.25743.662.13110.956.0543.413.0432.657.248
Creanțe18.351.60719.108.55227.531.5329.010.46115.943.69120.472.13314.717.18710.374.19311.611.2381.971.130
Datorii31.370.54158.809.64285.181.02738.785.93321.808.15030.019.00842.077.00217.487.43412.881.3365.422.332
Capitaluri proprii27.485.46119.051.09722.855.41717.132.99315.085.98112.982.6477.333.4566.264.7504.761.4873.278.196
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
13% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,3 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,04 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,04 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
49% Față de anul anterior: în scădere

49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 13.05.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
28477337
Nr. Reg. Com.
J2011005860401
EUID
ROONRC.J2011005860401
Cod CAEN principal
4614, Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Data înființării
13 mai 2011
Vechime
15 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1 mil lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
POLITEHNICII Nr. 2, Bl. 5A, Sc. 2, Et. 9, Ap. 82, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60816
Domiciliu fiscal
Aleea Politehnicii Nr. 2, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60816

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0378••••••
  • 0746••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (1)
  • ••••••.ro

Administratori și reprezentanți

1
  • PIS••• D••• CATAL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2022
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2020
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2012
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2011
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/5860/2011. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TOP METROLOGY SRL

Este TOP METROLOGY SRL activă?

Da. TOP METROLOGY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TOP METROLOGY SRL?

Cifra de afaceri a TOP METROLOGY SRL în 2025 a fost de 64.324.057 lei (64,3 mil. lei), în creștere cu 4,8% față de 2024.

Ce profit a avut TOP METROLOGY SRL în 2025?

În 2025, TOP METROLOGY SRL a înregistrat un profit net de 8,53 mil. lei (8.534.364 lei).

Ce activitate are TOP METROLOGY SRL?

Activitatea principală a TOP METROLOGY SRL este Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN 4614).

Unde are sediul TOP METROLOGY SRL?

TOP METROLOGY SRL are sediul social la adresa POLITEHNICII Nr. 2, Bl. 5A, Sc. 2, Et. 9, Ap. 82, București Sectorul 6, Jud. București, 60816.

TOP METROLOGY SRL este plătitoare de TVA?

Da. TOP METROLOGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

TOP METROLOGY SRL are datorii la ANAF?

Da. TOP METROLOGY SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TOP METROLOGY SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].