Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 46,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TOMSOFT FACTORY SRL (CUI 35781338) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, județul Sibiu, înființată în 2016. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 308.980 lei (-0% față de 2024) și un profit net de 143.991 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 156.215 lei |
| 2017 | 153.195 lei |
| 2018 | 154.906 lei |
| 2019 | 185.929 lei |
| 2020 | 211.120 lei |
| 2021 | 228.060 lei |
| 2022 | 233.520 lei |
| 2023 | 301.140 lei |
| 2024 | 309.120 lei |
| 2025 | 308.980 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 308.980 | 309.120 | 301.140 | 233.520 | 228.060 | 211.120 | 185.929 | 154.906 | 153.195 | 156.215 |
| Profit net | 143.991 | 171.202 | 176.490 | 116.286 | 112.607 | 88.826 | 85.670 | 92.485 | 103.567 | 116.153 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 242.569 | 4.534 | 8.634 | 5.820 | 11.291 | 10.800 | - | - | - | 360 |
| Active circulante | 103.630 | 191.068 | 177.233 | 118.143 | 118.957 | 86.243 | 93.744 | 93.880 | 102.540 | 118.159 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | 4.395 | - | - | - |
| Creanțe | 86.612 | 129.838 | - | 75.800 | 18.620 | 15.791 | 28.422 | 2.005 | - | 10.700 |
| Datorii | 202.629 | 24.658 | 9.507 | 7.437 | 7.526 | 7.363 | 7.834 | 1.155 | 2.726 | 2.166 |
| Capitaluri proprii | 144.231 | 171.442 | 176.730 | 116.526 | 122.722 | 89.680 | 85.910 | 92.725 | 99.814 | 116.353 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 46,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 51% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
58% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TOMSOFT FACTORY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TOMSOFT FACTORY SRL în 2025 a fost de 308.980 lei, în scădere cu 0% față de 2024.
În 2025, TOMSOFT FACTORY SRL a înregistrat un profit net de 143.991 lei.
Activitatea principală a TOMSOFT FACTORY SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).
TOMSOFT FACTORY SRL are sediul social la adresa GHEORGHE IOANID Nr. 7, Ap. 7, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Jud. Sibiu, 557260.
Da. TOMSOFT FACTORY SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TOMSOFT FACTORY SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].