TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 08.02.2018
NADA FLORILOR Nr. 52, Bl. 15A, Ap. 1, PARTER, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti 4341, Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

Prezentare

Pe scurt

TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38823896) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2018. Activitatea principală este Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4341).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 196.916 lei (+70% față de 2024) și un profit net de 111.008 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
196,9 miilei
+70,2%, față de 2024
Profit net 2025
111 miilei
+199,9%, față de 2024
Angajați 2025
1
−50,0%, față de 2024
Marjă netă
56,4%
Capital social
200lei
Vechime
8ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2018-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201867.590 lei
2019100.113 lei
2020128.433 lei
2021124.556 lei
2022180.599 lei
202327.703 lei
2024115.701 lei
2025196.916 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021202020192018
Cifra de afaceri196.916115.70127.703180.599124.556128.433100.11367.590
Profit net111.008-111.071-319.486-67.621-159.319-131.394-14.26022.045
Număr mediu de angajați12666522
Active imobilizate5.073-24.51235.88739.78243.6773.0823.922
Active circulante81.59519.89716.514121.9066.8391.25118.45832.342
Stocuri40.6186.7613.0293.0293.029650650100
Creanțe37.73510.9165.689118.1203.4771298244
Datorii756.566800.803710.860508.141329.349168.33713.55514.019
Capitaluri proprii-669.898-780.906-669.834-350.348-282.728-123.4097.98522.245
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
56% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 56,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,11 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
873% Față de anul anterior: în scădere

873% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 03.08.2021

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
38823896
Nr. Reg. Com.
J2018001767400
EUID
ROONRC.J2018001767400
Cod CAEN principal
4341, Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Data înființării
8 februarie 2018
Vechime
8 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
NADA FLORILOR Nr. 52, Bl. 15A, Ap. 1, PARTER, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Nada Florilor Nr. 52, PARTER, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PRO••• H••• NICO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2018
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/1767/2018. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (3 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L.

Este TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 196.916 lei, în creștere cu 70% față de 2024.

Ce profit a avut TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 111.008 lei.

Ce activitate are TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4341).

Unde are sediul TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L.?

TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa NADA FLORILOR Nr. 52, Bl. 15A, Ap. 1, PARTER, București Sectorul 2, Jud. București.

TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TIPE SERV CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].