RadiatăSRL

TIMVULC SRL

Str. Fuiorului Nr. 36, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300327

CAEN 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CUI
29559192
Reg. Com.
J35/87/2012
Înființată
19 ianuarie 2012
Vechime
14 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2023
471 mii lei
Profit net 2023
-48 mii lei
Angajați 2023
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 03.01.2025

Rezumat

Pe scurt

TIMVULC SRL (CUI 29559192) a fost o societate cu răspundere limitată din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2012 și radiată în 2025. Activitatea principală era Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 471.061 lei (-12% față de 2022) și o pierdere netă de 47.848 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29559192
Nr. Reg. Com.
J35/87/2012
EUID
ROONRC.J35/87/2012
Cod CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Data înființării
19 ianuarie 2012
Vechime
14 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Fuiorului Nr. 36, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300327

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • IORDA••• ADR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2023, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2023

-11,8% față de 2022

471.061 RON

2022: 534.279 RON

0200k400k600k800k2014201520162017201820192020202120222023Anul 2014: 626.169 RONAnul 2015: 539.426 RONAnul 2016: 542.110 RONAnul 2017: 449.013 RONAnul 2018: 407.945 RONAnul 2019: 426.757 RONAnul 2020: 410.890 RONAnul 2021: 448.313 RONAnul 2022: 534.279 RONAnul 2023: 471.061 RON

Profit net 2023

-18,5% față de 2022

-47.848 RON

2022: -40.393 RON

-50k050k100k2014201520162017201820192020202120222023Anul 2014: 78.825 RONAnul 2015: 3 RONAnul 2016: 78.632 RONAnul 2017: 64.093 RONAnul 2018: 38.160 RONAnul 2019: 46.579 RONAnul 2020: 43.714 RONAnul 2021: 41.986 RONAnul 2022: -40.393 RONAnul 2023: -47.848 RON

Evoluție pe ani

  • 2023

    Cifra de afaceri
    471 mii lei
    Profit net
    -48 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    534 mii lei
    Profit net
    -40 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    448 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    411 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    427 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    408 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    449 mii lei
    Profit net
    64 mii lei
    Angajați
    0
  • 2016

    Cifra de afaceri
    542 mii lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    539 mii lei
    Profit net
    3 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    626 mii lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2023

Marjă netăSlab
-10%Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Firma a pierdut 10,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,26Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,26 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
79%Față de anul anterior: în creștere
20192020202120222023

79% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. 2024

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2014

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2012 - 2014)
  1. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/87/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre TIMVULC SRL

Este TIMVULC SRL activă?

Nu. TIMVULC SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a TIMVULC SRL?

Cifra de afaceri a TIMVULC SRL în 2023 a fost de 471.061 lei, în scădere cu 12% față de 2022.

Ce profit a avut TIMVULC SRL în 2023?

În 2023, TIMVULC SRL a înregistrat o pierdere netă de 47.848 lei.

Câți angajați avea TIMVULC SRL?

Conform bilanțului pe 2023, TIMVULC SRL a avut în medie 1 angajat (față de 3 angajați în 2022).

Ce activitate avea TIMVULC SRL?

Activitatea principală a TIMVULC SRL era Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Unde avea sediul TIMVULC SRL?

TIMVULC SRL avea sediul social la adresa Str. Fuiorului Nr. 36, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300327.

TIMVULC SRL are datorii la ANAF?

Nu. TIMVULC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TIMVULC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].