ActivăSRL

TEVAG INSTAL SRL

Aleea Constructorilor Nr. 22, Bl. 4, Et. 3, Ap. 61, Mun. Braşov, Jud. Braşov

CAEN 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CUI
29655769
Reg. Com.
J2012000152085
Înființată
10 februarie 2012
Vechime
14 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
4,7 mil. lei
Profit net 2025
25 mii lei
Angajați 2025
18

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.02.2012

Rezumat

Pe scurt

TEVAG INSTAL SRL (CUI 29655769) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,73 mil. lei (-23% față de 2024) și un profit net de 25.071 lei, cu 18 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29655769
Nr. Reg. Com.
J2012000152085
EUID
ROONRC.J2012000152085
Cod CAEN principal
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Data înființării
10 februarie 2012
Vechime
14 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Constructorilor Nr. 22, Bl. 4, Et. 3, Ap. 61, Mun. Braşov, Jud. Braşov

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • NECH••• M••• G•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-22,5% față de 2024

4.730.005 RON

2024: 6.105.352 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 80.453 RONAnul 2017: 292.582 RONAnul 2018: 1.284.179 RONAnul 2019: 3.936.332 RONAnul 2020: 2.856.947 RONAnul 2021: 6.451.486 RONAnul 2022: 6.068.729 RONAnul 2023: 8.340.995 RONAnul 2024: 6.105.352 RONAnul 2025: 4.730.005 RON

Profit net 2025

-85,9% față de 2024

25.071 RON

2024: 178.362 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.258 RONAnul 2017: 9.906 RONAnul 2018: 437.326 RONAnul 2019: 525.377 RONAnul 2020: 151.393 RONAnul 2021: 652.590 RONAnul 2022: 305.509 RONAnul 2023: 1.071.376 RONAnul 2024: 178.362 RONAnul 2025: 25.071 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    18
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    178 mii lei
    Angajați
    24
  • 2023

    Cifra de afaceri
    8,3 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    24
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    306 mii lei
    Angajați
    32
  • 2021

    Cifra de afaceri
    6,5 mil. lei
    Profit net
    653 mii lei
    Angajați
    26
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    151 mii lei
    Angajați
    25
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    525 mii lei
    Angajați
    21
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    437 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    293 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    80 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,77Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 77% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
63%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

63% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/152/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre TEVAG INSTAL SRL

Este TEVAG INSTAL SRL activă?

Da. TEVAG INSTAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TEVAG INSTAL SRL?

Cifra de afaceri a TEVAG INSTAL SRL în 2025 a fost de 4.730.005 lei (4,73 mil. lei), în scădere cu 23% față de 2024.

Ce profit a avut TEVAG INSTAL SRL în 2025?

În 2025, TEVAG INSTAL SRL a înregistrat un profit net de 25.071 lei.

Ce activitate are TEVAG INSTAL SRL?

Activitatea principală a TEVAG INSTAL SRL este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

Unde are sediul TEVAG INSTAL SRL?

TEVAG INSTAL SRL are sediul social la adresa Aleea Constructorilor Nr. 22, Bl. 4, Et. 3, Ap. 61, Mun. Brașov, Jud. Brașov.

TEVAG INSTAL SRL este plătitoare de TVA?

Da. TEVAG INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

TEVAG INSTAL SRL are datorii la ANAF?

Nu. TEVAG INSTAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TEVAG INSTAL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].