Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 48,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TERSUS GRUP SRL (CUI 17457130) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,08 mil. lei (+48% față de 2024) și un profit net de 1,01 mil. lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 885.885 lei |
| 2017 | 361.277 lei |
| 2018 | 787.545 lei |
| 2019 | 537.216 lei |
| 2020 | 825.835 lei |
| 2021 | 226.379 lei |
| 2022 | 842.365 lei |
| 2023 | 316.360 lei |
| 2024 | 1.402.771 lei |
| 2025 | 2.076.211 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.076.211 | 1.402.771 | 316.360 | 842.365 | 226.379 | 825.835 | 537.216 | 787.545 | 361.277 | 885.885 |
| Profit net | 1.010.037 | 778.320 | 51.906 | 269.271 | -46.982 | 421.307 | 16.257 | 56.560 | -32.805 | 152.192 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 5 |
| Active imobilizate | 1.120.009 | 1.026.324 | 942.237 | 960.908 | 985.083 | 1.010.308 | 560.954 | 587.159 | 619.992 | 649.514 |
| Active circulante | 2.973.723 | 2.625.691 | 1.864.630 | 1.819.176 | 1.452.812 | 1.451.900 | 1.173.463 | 1.274.033 | 892.178 | 943.008 |
| Stocuri | 29.066 | 39.812 | 38.149 | 15.533 | 59.791 | 2.570 | 5.266 | 103.707 | 13.344 | 318 |
| Creanțe | 39.009 | 64.363 | 24.747 | 81.562 | 43.105 | 39.141 | 46.574 | 22.435 | 19.509 | 19.903 |
| Datorii | 249.974 | 273.794 | 146.967 | 172.090 | 99.172 | 76.503 | 258.768 | 401.800 | 109.338 | 156.885 |
| Capitaluri proprii | 3.843.758 | 3.378.221 | 2.659.900 | 2.607.994 | 2.338.723 | 2.385.705 | 1.475.649 | 1.459.392 | 1.402.832 | 1.435.637 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 48,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 11,90 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
6,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TERSUS GRUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TERSUS GRUP SRL în 2025 a fost de 2.076.211 lei (2,08 mil. lei), în creștere cu 48% față de 2024.
În 2025, TERSUS GRUP SRL a înregistrat un profit net de 1,01 mil. lei (1.010.037 lei).
Activitatea principală a TERSUS GRUP SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
TERSUS GRUP SRL are sediul social la adresa Str. Lt. Av. Gh. Stîlpeanu Nr. 11, Bl. H8, Sc. B, Et. p, Ap. 22, București Sectorul 1, Jud. București, 70000.
Da. TERSUS GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. TERSUS GRUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].