Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TERRA INTERMED SRL (CUI 29192184) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2011. Activitatea principală este Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,68 mil. lei (-6,7% față de 2024) și un profit net de 812.254 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.306.677 lei |
| 2017 | 3.416.012 lei |
| 2018 | 1.432.560 lei |
| 2019 | 4.924.039 lei |
| 2020 | 2.689.082 lei |
| 2021 | 3.759.742 lei |
| 2022 | 5.537.809 lei |
| 2023 | 2.947.984 lei |
| 2024 | 2.869.148 lei |
| 2025 | 2.676.364 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.676.364 | 2.869.148 | 2.947.984 | 5.537.809 | 3.759.742 | 2.689.082 | 4.924.039 | 1.432.560 | 3.416.012 | 3.306.677 |
| Profit net | 812.254 | 907.157 | 1.022.454 | 3.489.216 | 2.133.873 | 593.689 | 939.626 | 49.925 | 305.239 | 311.823 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 27.450.738 | 22.572.744 | 22.029.834 | 16.931.848 | 17.187.809 | 16.778.922 | 8.392.175 | 7.002.833 | 3.640.141 | 3.245.263 |
| Active circulante | 1.957.673 | 4.661.446 | 4.430.541 | 4.973.613 | 2.226.283 | 3.614.619 | 3.526.385 | 3.141.278 | 1.378.784 | 336.446 |
| Stocuri | 16.787 | 5.064 | 48.914 | 42.516 | 27.837 | 119.634 | 565.985 | 170.296 | 384.098 | 23.362 |
| Creanțe | 1.885.292 | 4.625.845 | 4.304.607 | 4.822.445 | 2.177.731 | 3.258.255 | 2.957.658 | 2.879.399 | 960.228 | 311.142 |
| Datorii | 12.195.747 | 11.037.486 | 11.154.656 | 11.203.121 | 11.436.673 | 15.606.963 | 7.717.173 | 7.566.679 | 4.699.391 | 3.473.454 |
| Capitaluri proprii | 17.157.664 | 16.196.704 | 15.253.035 | 10.331.372 | 6.899.719 | 4.794.956 | 4.201.387 | 2.636.624 | 319.534 | 108.255 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 16% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
41% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TERRA INTERMED SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TERRA INTERMED SRL în 2025 a fost de 2.676.364 lei (2,68 mil. lei), în scădere cu 6,7% față de 2024.
În 2025, TERRA INTERMED SRL a înregistrat un profit net de 812.254 lei.
Activitatea principală a TERRA INTERMED SRL este Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).
TERRA INTERMED SRL are sediul social la adresa RÂULUI Nr. 30, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550081.
Da. TERRA INTERMED SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. TERRA INTERMED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].