TERMOEXPRESS TRADING SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 27.02.2007
LUNA DE SUS, DN1-E60, KM 488+300, Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Jud. Cluj, 407281 2512, Fabricarea de uși și ferestre din metal

Prezentare

Pe scurt

TERMOEXPRESS TRADING SRL (CUI 21226109) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Luna de Sus, Comuna Florești, județul Cluj, înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14,4 mil. lei (+2,2% față de 2024) și un profit net de 334.165 lei, cu 23 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
14,4 millei
+2,2%, față de 2024
Profit net 2025
334,2 miilei
+982,8%, față de 2024
Angajați 2025
23
−42,5%, față de 2024
Marjă netă
2,3%
Capital social
1.000lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20165.329.442 lei
20178.170.272 lei
201811.396.331 lei
20199.666.319 lei
20209.423.179 lei
202110.993.781 lei
202214.200.649 lei
202312.016.172 lei
202414.062.789 lei
202514.365.192 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri14.365.19214.062.78912.016.17214.200.64910.993.7819.423.1799.666.31911.396.3318.170.2725.329.442
Profit net334.16530.86135.503894.384550.199346.402115.163668.857702.596362.134
Număr mediu de angajați23403529282322251815
Active imobilizate3.683.5394.037.3133.989.7813.929.6133.599.0453.400.6714.064.1104.327.8863.876.376512.089
Active circulante9.132.04910.128.3878.666.8846.669.9766.036.4323.999.3043.822.1135.010.8301.926.8171.879.943
Stocuri7.226.7007.381.5705.995.4213.395.1033.037.9531.414.3841.069.2521.230.285238.297944.766
Creanțe1.673.9942.557.1262.106.9452.095.9212.626.2592.224.0422.578.7713.525.3421.523.983704.703
Datorii9.502.18010.245.8258.756.2856.589.3436.785.7065.056.8765.818.6107.023.1664.554.4521.845.887
Capitaluri proprii3.612.3803.278.2153.247.3543.367.5852.872.2282.343.0991.996.6971.917.5981.248.741546.145
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
2,3% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,3 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,96 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 96% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
70% Față de anul anterior: în scădere

70% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFRELUARE ACTIVITATE din data 09.01.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
21226109
Nr. Reg. Com.
J2007000961122
EUID
ROONRC.J2007000961122
Cod CAEN principal
2512, Fabricarea de uși și ferestre din metal
Data înființării
27 februarie 2007
Vechime
19 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1.000 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
LUNA DE SUS, DN1-E60, KM 488+300, Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Jud. Cluj, 407281
Domiciliu fiscal
LUNA DE SUS, DN1-E60. KM 488+300, Sat Luna de Sus Com. Floreşti, Jud. Cluj, 407281

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0755••••••
  • 0745••••••
Email (1)
  • co••@••••.ro
Website (1)
  • ••••••.ro

Administratori și reprezentanți

1
  • TOMOI••• OVI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2013
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2007
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/961/2007. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TERMOEXPRESS TRADING SRL

Este TERMOEXPRESS TRADING SRL activă?

Da. TERMOEXPRESS TRADING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TERMOEXPRESS TRADING SRL?

Cifra de afaceri a TERMOEXPRESS TRADING SRL în 2025 a fost de 14.365.192 lei (14,4 mil. lei), în creștere cu 2,2% față de 2024.

Ce profit a avut TERMOEXPRESS TRADING SRL în 2025?

În 2025, TERMOEXPRESS TRADING SRL a înregistrat un profit net de 334.165 lei.

Ce activitate are TERMOEXPRESS TRADING SRL?

Activitatea principală a TERMOEXPRESS TRADING SRL este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

Unde are sediul TERMOEXPRESS TRADING SRL?

TERMOEXPRESS TRADING SRL are sediul social la adresa LUNA DE SUS, DN1-E60, KM 488+300, Sat Luna de Sus, Comuna Florești, Jud. Cluj, 407281.

TERMOEXPRESS TRADING SRL este plătitoare de TVA?

Da. TERMOEXPRESS TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

TERMOEXPRESS TRADING SRL are datorii la ANAF?

Nu. TERMOEXPRESS TRADING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TERMOEXPRESS TRADING SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].