Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TERAMOD SRL (CUI 14223886) este o societate cu răspundere limitată activă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2001. Activitatea principală este Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,02 mil. lei (+8,1% față de 2024) și un profit net de 210.278 lei, cu 25 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 819.392 lei |
| 2017 | 957.324 lei |
| 2018 | 1.135.527 lei |
| 2019 | 1.396.389 lei |
| 2020 | 1.525.317 lei |
| 2021 | 1.494.573 lei |
| 2022 | 1.820.144 lei |
| 2023 | 1.875.069 lei |
| 2024 | 1.864.664 lei |
| 2025 | 2.015.170 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.015.170 | 1.864.664 | 1.875.069 | 1.820.144 | 1.494.573 | 1.525.317 | 1.396.389 | 1.135.527 | 957.324 | 819.392 |
| Profit net | 210.278 | 306.725 | 365.579 | 562.787 | 381.509 | 423.805 | 345.779 | 205.056 | 174.417 | 114.882 |
| Număr mediu de angajați | 25 | 25 | 26 | 25 | 26 | 26 | 27 | 26 | 25 | 25 |
| Active imobilizate | 100.307 | 4.000 | 8.406 | 6.795 | 8.677 | 16.952 | 20.575 | 23.633 | 17.162 | 24.571 |
| Active circulante | 244.238 | 427.124 | 464.580 | 700.690 | 463.451 | 495.882 | 412.367 | 250.962 | 222.093 | 175.627 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 168.516 | 216.589 | 168.914 | 496.089 | 9.233 | 5.003 | 3.009 | 3.256 | 3.920 | 12.439 |
| Datorii | 127.374 | 117.506 | 100.514 | 137.805 | 83.726 | 82.136 | 80.214 | 62.646 | 57.945 | 55.209 |
| Capitaluri proprii | 217.171 | 313.618 | 372.472 | 569.680 | 388.402 | 430.698 | 352.728 | 211.949 | 181.310 | 144.989 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,92 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
37% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TERAMOD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TERAMOD SRL în 2025 a fost de 2.015.170 lei (2,02 mil. lei), în creștere cu 8,1% față de 2024.
În 2025, TERAMOD SRL a înregistrat un profit net de 210.278 lei.
Activitatea principală a TERAMOD SRL este Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).
TERAMOD SRL are sediul social la adresa Begoniilor Nr. 27A, Municipiul Zalău, Jud. Sălaj.
Da. TERAMOD SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TERAMOD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].