Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 29,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TELSAT SYSTEMS SRL (CUI 17982910) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Slănic, Oraș Slănic, județul Prahova, înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 543.333 lei (+33% față de 2024) și un profit net de 159.887 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 209.520 lei |
| 2017 | 194.802 lei |
| 2018 | 202.709 lei |
| 2019 | 245.329 lei |
| 2020 | 321.720 lei |
| 2021 | 296.210 lei |
| 2022 | 172.485 lei |
| 2023 | 285.648 lei |
| 2024 | 408.127 lei |
| 2025 | 543.333 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 543.333 | 408.127 | 285.648 | 172.485 | 296.210 | 321.720 | 245.329 | 202.709 | 194.802 | 209.520 |
| Profit net | 159.887 | 93.994 | -21.572 | -45.483 | 24.361 | 33.414 | 16.628 | 25.737 | 37.189 | 25.249 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | 2 | - |
| Active imobilizate | 2.297 | 0 | 1.156 | 9.222 | 18.473 | 30.140 | 41.807 | - | - | - |
| Active circulante | 460.769 | 282.054 | 245.048 | 234.049 | 275.806 | 246.881 | 202.959 | 199.803 | 174.045 | 144.433 |
| Stocuri | - | - | - | - | 0 | - | - | 1.600 | - | - |
| Creanțe | 140.876 | 18.415 | 87.499 | 15.603 | 74.539 | 145.280 | 79.484 | 26.068 | 77.502 | 29.485 |
| Datorii | 265.958 | 150.839 | 208.983 | 184.478 | 190.003 | 163.692 | 148.223 | 119.889 | 82.679 | 90.257 |
| Capitaluri proprii | 197.108 | 131.215 | 37.221 | 58.793 | 104.276 | 113.329 | 96.543 | 79.914 | 91.366 | 54.176 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 29,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,73 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
57% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TELSAT SYSTEMS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TELSAT SYSTEMS SRL în 2025 a fost de 543.333 lei, în creștere cu 33% față de 2024.
În 2025, TELSAT SYSTEMS SRL a înregistrat un profit net de 159.887 lei.
Activitatea principală a TELSAT SYSTEMS SRL este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
TELSAT SYSTEMS SRL are sediul social la adresa Str. BRÎNCOVEANU Nr. 74C, Loc. Slănic, Oraș Slănic, Jud. Prahova.
Da. TELSAT SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TELSAT SYSTEMS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].