Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TEHNOCLIMA SRL (CUI 12267509) este o societate cu răspundere limitată activă din Galați, înființată în 1999. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4684).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,8 mil. lei (+1,9% față de 2024) și un profit net de 218.814 lei, cu 15 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.531.406 lei |
| 2017 | 3.459.965 lei |
| 2018 | 2.964.658 lei |
| 2019 | 2.744.337 lei |
| 2020 | 2.614.540 lei |
| 2021 | 2.990.724 lei |
| 2022 | 3.964.041 lei |
| 2023 | 5.211.873 lei |
| 2024 | 4.711.146 lei |
| 2025 | 4.801.135 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.801.135 | 4.711.146 | 5.211.873 | 3.964.041 | 2.990.724 | 2.614.540 | 2.744.337 | 2.964.658 | 3.459.965 | 2.531.406 |
| Profit net | 218.814 | 215.736 | 229.526 | 224.614 | 44.381 | 1.654 | -120.745 | 61.406 | 1.737 | 193 |
| Număr mediu de angajați | 15 | 5 | 7 | 8 | 17 | 18 | 21 | 21 | 26 | 28 |
| Active imobilizate | 290.558 | 380.757 | 420.429 | 450.187 | 490.741 | 531.964 | 600.063 | 745.059 | 607.223 | 426.640 |
| Active circulante | 1.210.095 | 1.775.868 | 910.306 | 940.172 | 715.897 | 690.829 | 741.425 | 837.588 | 636.275 | 531.417 |
| Stocuri | 80.228 | 82.136 | 89.545 | 100.534 | 138.452 | 149.243 | 132.528 | 155.074 | 290.964 | 118.133 |
| Creanțe | 880.727 | 799.071 | 502.975 | 564.887 | 256.958 | 261.796 | 241.002 | 506.618 | 149.191 | 275.175 |
| Datorii | 749.037 | 1.417.296 | 594.711 | 645.453 | 290.483 | 295.246 | 416.357 | 557.510 | 626.500 | 437.646 |
| Capitaluri proprii | 751.616 | 739.329 | 736.024 | 745.401 | 921.699 | 931.317 | 925.131 | 1.102.784 | 699.727 | 691.544 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,62 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
50% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TEHNOCLIMA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TEHNOCLIMA SRL în 2025 a fost de 4.801.135 lei (4,8 mil. lei), în creștere cu 1,9% față de 2024.
În 2025, TEHNOCLIMA SRL a înregistrat un profit net de 218.814 lei.
Activitatea principală a TEHNOCLIMA SRL este Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4684).
TEHNOCLIMA SRL are sediul social la adresa Str. Portului, Bl. JIUL, Ap. PARTER, Mun. Galați, Jud. Galați, 800025.
Da. TEHNOCLIMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TEHNOCLIMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].