TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL Funcțiune SRL

Înființată 15.05.2017
ŞTIUCII Nr. 33, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22271 2223, Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

Prezentare

Pe scurt

TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL (CUI 37575407) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2017. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 1,72 mil. lei (+28% față de 2020) și un profit net de 27.084 lei, cu 9 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2021
1,7 millei
+27,6%, față de 2020
Profit net 2021
27,1 miilei
−4,5%, față de 2020
Angajați 2021
9
+12,5%, față de 2020
Marjă netă
1,6%
Capital social
400lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2021
Cifra de afaceri
AnValoare
2017205.102 lei
2018739.964 lei
20191.391.574 lei
20201.349.495 lei
20211.722.393 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20212020201920182017
Cifra de afaceri1.722.3931.349.4951.391.574739.964205.102
Profit net27.08428.355102.333190.86151.315
Număr mediu de angajați98532
Active imobilizate375.387126.45879.46410.71321.427
Active circulante1.568.9911.704.996941.239360.06582.951
Stocuri542.384618.37274.796--
Creanțe1.004.3341.046.585868.343347.18273.096
Datorii1.865.7411.463.897675.794126.93956.001
Capitaluri proprii72.058367.557344.909242.37651.515
Ultimul bilanț: 2021. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2021

Marjă netă

De urmărit
1,6% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,84 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 84% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
96% Față de anul anterior: în creștere

96% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 15.05.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
37575407
Nr. Reg. Com.
J40/6991/2017
EUID
ROONRC.J40/6991/2017
Cod CAEN principal
2223, Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Data înființării
15 mai 2017
Vechime
9 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
400 lei (bilanț 2021)
Adresă sediu
ŞTIUCII Nr. 33, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22271
Domiciliu fiscal
Str. Ştiucii Nr. 33, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 22271

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • ŞTE••• MA•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2024
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2023
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2021
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2018
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/6991/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL

Este TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL activă?

Da. TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL în 2021 a fost de 1.722.393 lei (1,72 mil. lei), în creștere cu 28% față de 2020.

Ce profit a avut TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL în 2021?

În 2021, TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 27.084 lei.

Ce activitate are TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

Unde are sediul TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL?

TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa ȘTIUCII Nr. 33, București Sectorul 2, Jud. București, 22271.

TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Da. TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TEDA TERMOGROUP CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].