TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL Radiată SRL

Înființată 09.09.2011 Radiată 28.03.2023
JEAN LOUIS CALDERON Nr. 45, CAM.2, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti 4511, Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Prezentare

Pe scurt

TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL (CUI 29088583) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2011 și radiată în 2023. Activitatea principală era Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN 4511).

Ultimul bilanț, din 2016, arată o cifră de afaceri de 8,37 mil. lei (+6,2% față de 2015) și o pierdere netă de 257.357 lei, cu 11 angajați.

Cifra de afaceri 2016
8,4 millei
+6,2%, față de 2015
Profit net 2016
−257,4 miilei
+38,9%, față de 2015
Angajați 2016
11
+10,0%, față de 2015
Marjă netă
-3,1%
Capital social
800lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2011-2016
Cifra de afaceri
AnValoare
20110 lei
20120 lei
20131.740.262 lei
20145.428.676 lei
20157.879.419 lei
20168.370.589 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201620152014201320122011
Cifra de afaceri8.370.5897.879.4195.428.6761.740.26200
Profit net-257.357-421.482-761.83528.282-17.496-696
Număr mediu de angajați111081-0
Active imobilizate1.931.5622.272.9692.030.3251.572.2240327
Active circulante14.600.6909.796.7694.274.8463.205.1884.308177
Stocuri1.311.252538.994536.424300.76600
Creanțe13.174.1629.074.7923.668.4412.107.9263.8640
Datorii17.962.03713.242.1657.111.7284.770.07722.0001.000
Capitaluri proprii-1.429.785-1.172.427-750.94510.890-17.692-496
Ultimul bilanț: 2016. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2016

Marjă netă

Slab
-3,1% Față de anul anterior: în creștere

Firma a pierdut 3,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,81 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 81% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
109% Față de anul anterior: stabil

109% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 28.03.2023. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 28.03.2023

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
29088583
Nr. Reg. Com.
J40/10898/2011
EUID
ROONRC.J40/10898/2011
Cod CAEN principal
4511, Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Data înființării
9 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
800 lei (bilanț 2016)
Adresă sediu
JEAN LOUIS CALDERON Nr. 45, CAM.2, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Jean Louis Calderon Nr. 45, CAM.2, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0721••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • SIE••• QUADR••• S••• FILI••• BUCURE•••Lichidator judiciar, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2020
  1. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
  3. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2019
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2018
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2016
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2013
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL

Este TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL activă?

Nu. TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL?

Cifra de afaceri a TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL în 2016 a fost de 8.370.589 lei (8,37 mil. lei), în creștere cu 6,2% față de 2015.

Ce profit a avut TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL în 2016?

În 2016, TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL a înregistrat o pierdere netă de 257.357 lei.

Câți angajați avea TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL?

Conform bilanțului pe 2016, TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL a avut în medie 11 angajați (față de 10 angajați în 2015).

Ce activitate avea TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL?

Activitatea principală a TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL era Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN 4511).

Unde avea sediul TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL?

TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL avea sediul social la adresa JEAN LOUIS CALDERON Nr. 45, CAM.2, București Sectorul 2, Jud. București.

TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL are datorii la ANAF?

Nu. TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TEDA ENERGY DEVELOPMENT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].