ActivăSA

TECHNOLOGY SA

Int. Ilie Ighel-Deleanu Nr. 1, Mun. Piteşti, Jud. Argeş

CAEN 4321: Lucrări de instalații electrice

CUI
142765
Reg. Com.
J1992001654034
Înființată
18 mai 1992
Vechime
34 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
5,1 mil. lei
Profit net 2025
624 mii lei
Angajați 2025
24

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

TECHNOLOGY SA (CUI 142765) este o societate pe acțiuni activă din Pitești, județul Argeș, înființată în 1992. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,08 mil. lei (-15% față de 2024) și un profit net de 624.151 lei, cu 24 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
142765
Nr. Reg. Com.
J1992001654034
EUID
ROONRC.J1992001654034
Cod CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electrice
Data înființării
18 mai 1992
Vechime
34 de ani, 4 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Int. Ilie Ighel-Deleanu Nr. 1, Mun. Piteşti, Jud. Argeş

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • PA••• MIHA••• CAME•••
  • PA••• T••• •••
  • PE••• GHEOR••• IUL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-14,8% față de 2024

5.075.596 RON

2024: 5.957.876 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.483.859 RONAnul 2017: 4.988.155 RONAnul 2018: 5.550.192 RONAnul 2019: 4.710.764 RONAnul 2020: 4.753.545 RONAnul 2021: 4.842.097 RONAnul 2022: 4.017.001 RONAnul 2023: 5.450.879 RONAnul 2024: 5.957.876 RONAnul 2025: 5.075.596 RON

Profit net 2025

-22,5% față de 2024

624.151 RON

2024: 805.366 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 456.525 RONAnul 2017: 824.789 RONAnul 2018: 658.289 RONAnul 2019: 376.437 RONAnul 2020: 766.567 RONAnul 2021: 499.537 RONAnul 2022: 79.674 RONAnul 2023: 740.953 RONAnul 2024: 805.366 RONAnul 2025: 624.151 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    624 mii lei
    Angajați
    24
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,0 mil. lei
    Profit net
    805 mii lei
    Angajați
    26
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    741 mii lei
    Angajați
    27
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    28
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    500 mii lei
    Angajați
    30
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    767 mii lei
    Angajați
    30
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    376 mii lei
    Angajați
    27
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,6 mil. lei
    Profit net
    658 mii lei
    Angajați
    25
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    825 mii lei
    Angajați
    23
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    457 mii lei
    Angajați
    21

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
12%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,21Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,21 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
24%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

24% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1995

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Argeș cu nr. J3/1654/1992.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre TECHNOLOGY SA

Este TECHNOLOGY SA activă?

Da. TECHNOLOGY SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TECHNOLOGY SA?

Cifra de afaceri a TECHNOLOGY SA în 2025 a fost de 5.075.596 lei (5,08 mil. lei), în scădere cu 15% față de 2024.

Ce profit a avut TECHNOLOGY SA în 2025?

În 2025, TECHNOLOGY SA a înregistrat un profit net de 624.151 lei.

Ce activitate are TECHNOLOGY SA?

Activitatea principală a TECHNOLOGY SA este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

Unde are sediul TECHNOLOGY SA?

TECHNOLOGY SA are sediul social la adresa Int. Ilie Ighel-Deleanu Nr. 1, Mun. Pitești, Jud. Argeș.

TECHNOLOGY SA este plătitoare de TVA?

Da. TECHNOLOGY SA este înregistrată în scopuri de TVA.

TECHNOLOGY SA are datorii la ANAF?

Nu. TECHNOLOGY SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TECHNOLOGY SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].