TECHBASE S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 09.06.2017
GHIOCEILOR Nr. 101A, Sat Zurbaua, Comuna Dragomireşti-Vale, Jud. Ilfov, 77097 6202, Activități de consultanță în tehnologia informației

Prezentare

Pe scurt

TECHBASE S.R.L. (CUI 37724070) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Zurbaua, Comuna Dragomirești-Vale, județul Ilfov, înființată în 2017. Activitatea principală este Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 818.064 lei (-0,1% față de 2024) și un profit net de 560.085 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
818,1 miilei
−0,1%, față de 2024
Profit net 2025
560,1 miilei
−4,8%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
68,5%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20173.000 lei
2018-
2019178.763 lei
2020284.491 lei
2021405.676 lei
2022557.781 lei
2023795.055 lei
2024818.837 lei
2025818.064 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Cifra de afaceri818.064818.837795.055557.781405.676284.491178.763-3.000
Profit net560.085588.393638.818449.593359.527244.039157.035-8732.186
Număr mediu de angajați2222111--
Active imobilizate65.67088.939111.976132.9353.9843.6622.541124207
Active circulante544.916566.083611.036429.156374.089242.683157.0812.1892.179
Stocuri-516-------
Creanțe500.748520.904524.263380.591283.504184.77357.457--
Datorii53.91269.04387.556115.15718.6922.5612.5188000
Capitaluri proprii560.325588.633639.058449.833359.767244.279157.2751.5132.386
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
68% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 68,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
10,11 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,11 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
8,8% Față de anul anterior: în scădere

8,8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 29.01.2021

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
37724070
Nr. Reg. Com.
J23/541/2021
EUID
ROONRC.J23/541/2021
Cod CAEN principal
6202, Activități de consultanță în tehnologia informației
Data înființării
9 iunie 2017
Înmatricularea actuală
1 februarie 2021
Vechime
9 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
GHIOCEILOR Nr. 101A, Sat Zurbaua, Comuna Dragomireşti-Vale, Jud. Ilfov, 77097
Domiciliu fiscal
Str. Ghioceilor Nr. 101A, Sat Zurbaua Com. Dragomireşti-Vale, Jud. Ilfov, 77097

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BOR••• BOG•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2023
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2021
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Schimbarea denumirii TECHBASE SRL-D → TECHBASE S.R.L. ONRC
  3. Mutarea sediului în alt județ București → Ilfov. Nr. Reg. Com. nou: J23/541/2021. ONRC
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/8733/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TECHBASE S.R.L.

Este TECHBASE S.R.L. activă?

Da. TECHBASE S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TECHBASE S.R.L.?

Cifra de afaceri a TECHBASE S.R.L. în 2025 a fost de 818.064 lei, în scădere cu 0,1% față de 2024.

Ce profit a avut TECHBASE S.R.L. în 2025?

În 2025, TECHBASE S.R.L. a înregistrat un profit net de 560.085 lei.

Ce activitate are TECHBASE S.R.L.?

Activitatea principală a TECHBASE S.R.L. este Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).

Unde are sediul TECHBASE S.R.L.?

TECHBASE S.R.L. are sediul social la adresa GHIOCEILOR Nr. 101A, Sat Zurbaua, Comuna Dragomirești-Vale, Jud. Ilfov, 77097.

TECHBASE S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. TECHBASE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

TECHBASE S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. TECHBASE S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TECHBASE S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].