Marjă netă
SlabFirma a pierdut 3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TATUT SRL (CUI 14371467) este o societate cu răspundere limitată activă din Drăgășani, județul Vâlcea, înființată în 2001. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 37.488 lei (-7,1% față de 2024) și o pierdere netă de 1.106 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | - |
| 2017 | - |
| 2018 | 108.680 lei |
| 2019 | 416.270 lei |
| 2020 | 81.717 lei |
| 2021 | 146.617 lei |
| 2022 | 37.059 lei |
| 2023 | 32.286 lei |
| 2024 | 40.359 lei |
| 2025 | 37.488 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37.488 | 40.359 | 32.286 | 37.059 | 146.617 | 81.717 | 416.270 | 108.680 | - | - |
| Profit net | -1.106 | -4.063 | -620 | 14.436 | 96.359 | 38.979 | 363.113 | 104.040 | 0 | 0 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 50.372 | 50.372 | 50.772 | 2.972 | 2.972 | 2.972 | - | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
| Active circulante | 474.470 | 480.834 | 493.866 | 496.796 | 501.904 | 413.096 | 426.086 | 122.633 | 3.905 | 3.905 |
| Stocuri | 30.706 | 28.117 | 39.726 | 36.257 | 15.105 | 10.405 | 10.103 | -6.779 | 3.905 | 3.905 |
| Creanțe | 443.275 | 452.433 | 453.359 | 425.488 | 448.656 | 395.294 | 392.914 | 129.126 | - | - |
| Datorii | 26.180 | 36.521 | 45.490 | 0 | 19.544 | 846 | 24.843 | 89.503 | 775 | 775 |
| Capitaluri proprii | 498.662 | 494.685 | 499.148 | 499.768 | 485.332 | 415.222 | 401.243 | 38.130 | 8.130 | 8.130 |
Firma a pierdut 3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 18,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
5% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TATUT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TATUT SRL în 2025 a fost de 37.488 lei, în scădere cu 7,1% față de 2024.
În 2025, TATUT SRL a înregistrat o pierdere netă de 1.106 lei.
Activitatea principală a TATUT SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
TATUT SRL are sediul social la adresa I. C. BRĂTIANU Nr. 29, Municipiul Drăgășani, Jud. Vâlcea.
Da. TATUT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. TATUT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].