ActivăSRL

TATEX GRUP SRL

Str. APUSENI Nr. 47, Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia, Jud. Alba

CAEN 4321: Lucrări de instalații electrice

CUI
24607124
Reg. Com.
J2008001289015
Înființată
15 octombrie 2008
Vechime
17 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
282 mii lei
Profit net 2025
87 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 15.10.2008

Rezumat

Pe scurt

TATEX GRUP SRL (CUI 24607124) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Micești, județul Alba, înființată în 2008. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 281.702 lei (+3% față de 2024) și un profit net de 87.350 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24607124
Nr. Reg. Com.
J2008001289015
EUID
ROONRC.J2008001289015
Cod CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electrice
Data înființării
15 octombrie 2008
Vechime
17 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. APUSENI Nr. 47, Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia, Jud. Alba

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• CRIST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+3,0% față de 2024

281.702 RON

2024: 273.438 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 311.042 RONAnul 2017: 282.685 RONAnul 2018: 183.867 RONAnul 2019: 199.573 RONAnul 2020: 225.442 RONAnul 2021: 213.639 RONAnul 2022: 239.918 RONAnul 2023: 180.240 RONAnul 2024: 273.438 RONAnul 2025: 281.702 RON

Profit net 2025

+37,5% față de 2024

87.350 RON

2024: 63.510 RON

-25k025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 88.488 RONAnul 2017: 69.836 RONAnul 2018: -502 RONAnul 2019: 638 RONAnul 2020: 13.010 RONAnul 2021: 28.562 RONAnul 2022: 26.537 RONAnul 2023: 6.798 RONAnul 2024: 63.510 RONAnul 2025: 87.350 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    282 mii lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    273 mii lei
    Profit net
    64 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    180 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    240 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    214 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    225 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    200 mii lei
    Profit net
    638 lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    184 mii lei
    Profit net
    -502 lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    283 mii lei
    Profit net
    70 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    311 mii lei
    Profit net
    88 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
31%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 31 de lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,67Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,67 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
39%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

39% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/1289/2008.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre TATEX GRUP SRL

Este TATEX GRUP SRL activă?

Da. TATEX GRUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a TATEX GRUP SRL?

Cifra de afaceri a TATEX GRUP SRL în 2025 a fost de 281.702 lei, în creștere cu 3% față de 2024.

Ce profit a avut TATEX GRUP SRL în 2025?

În 2025, TATEX GRUP SRL a înregistrat un profit net de 87.350 lei.

Ce activitate are TATEX GRUP SRL?

Activitatea principală a TATEX GRUP SRL este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

Unde are sediul TATEX GRUP SRL?

TATEX GRUP SRL are sediul social la adresa Str. APUSENI Nr. 47, Loc. Micești Mun. Alba Iulia, Jud. Alba.

TATEX GRUP SRL este plătitoare de TVA?

Da. TATEX GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

TATEX GRUP SRL are datorii la ANAF?

Nu. TATEX GRUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TATEX GRUP SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].