Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TARA STANDARD SRL (CUI 28577220) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 2011. Activitatea principală este Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 276.681 lei (-0,4% față de 2024) și un profit net de 72.418 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 140.512 lei |
| 2017 | 146.756 lei |
| 2018 | 145.684 lei |
| 2019 | 183.483 lei |
| 2020 | 195.195 lei |
| 2021 | 215.411 lei |
| 2022 | 226.487 lei |
| 2023 | 263.683 lei |
| 2024 | 277.749 lei |
| 2025 | 276.681 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 276.681 | 277.749 | 263.683 | 226.487 | 215.411 | 195.195 | 183.483 | 145.684 | 146.756 | 140.512 |
| Profit net | 72.418 | 82.566 | 77.537 | 142.619 | 143.393 | 137.671 | 133.185 | 109.646 | 102.469 | 99.603 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 45.655 | 85.266 | 91.492 | 9.937 | 14.443 | 11.298 | 14.040 | 12.958 | 10.871 | 13.242 |
| Active circulante | 1.010.298 | 1.169.280 | 1.101.265 | 1.093.621 | 1.096.230 | 961.529 | 828.746 | 686.144 | 575.491 | 470.467 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 881.970 | 1.106.843 | 1.074.352 | 1.065.304 | 1.025.352 | 902.233 | 795.616 | 649.191 | 541.809 | 433.285 |
| Datorii | 39.696 | 10.475 | 24.295 | 12.760 | 3.012 | 8.559 | 16.189 | 5.810 | 2.596 | 2.412 |
| Capitaluri proprii | 1.016.490 | 1.244.071 | 1.168.462 | 1.090.925 | 1.107.661 | 964.268 | 826.597 | 693.412 | 583.766 | 481.297 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 25,45 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
3,8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. TARA STANDARD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a TARA STANDARD SRL în 2025 a fost de 276.681 lei, în scădere cu 0,4% față de 2024.
În 2025, TARA STANDARD SRL a înregistrat un profit net de 72.418 lei.
Activitatea principală a TARA STANDARD SRL este Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).
TARA STANDARD SRL are sediul social la adresa Str. MUZELOR Nr. 5B, Et. 2, Ap. 5, CAMERA 1, București Sectorul 4, Jud. București.
Nu. TARA STANDARD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. TARA STANDARD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].