Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
TAMAS IMA SRL (CUI 8051310) a fost o societate cu răspundere limitată din Satu Mare, înființată în 1996 și radiată în 2024. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 107.906 lei (-86% față de 2022) și un profit net de 565 lei, cu 1 angajat.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 687.095 lei |
| 2015 | 743.285 lei |
| 2016 | 733.722 lei |
| 2017 | 696.066 lei |
| 2018 | 659.751 lei |
| 2019 | 718.901 lei |
| 2020 | 900.010 lei |
| 2021 | 757.040 lei |
| 2022 | 749.784 lei |
| 2023 | 107.906 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 107.906 | 749.784 | 757.040 | 900.010 | 718.901 | 659.751 | 696.066 | 733.722 | 743.285 | 687.095 |
| Profit net | 565 | 8.277 | 3.470 | 21.843 | -2.456 | -10.597 | -23.575 | -232 | 6 | 1.086 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 | - | 6 |
| Active imobilizate | - | - | 0 | - | - | - | 845 | 1.768 | 3.035 | 4.818 |
| Active circulante | 32.175 | 45.394 | 42.579 | 37.350 | 49.681 | 49.817 | 39.074 | 39.022 | 45.070 | 49.877 |
| Stocuri | - | 40.528 | 37.862 | 31.012 | 45.129 | 44.787 | 37.287 | 37.208 | 43.852 | 47.169 |
| Creanțe | 77 | 140 | 1.161 | 1.129 | 148 | 1.871 | 147 | 116 | 100 | 122 |
| Datorii | 340 | 14.124 | 19.586 | 17.827 | 52.001 | 49.681 | 73.986 | 51.282 | 58.364 | 53.882 |
| Capitaluri proprii | 31.835 | 31.270 | 22.993 | 19.523 | -2.320 | 136 | -34.067 | -10.492 | -10.259 | 813 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 94,63 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
1,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. TAMAS IMA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.
Cifra de afaceri a TAMAS IMA SRL în 2023 a fost de 107.906 lei, în scădere cu 86% față de 2022.
În 2023, TAMAS IMA SRL a înregistrat un profit net de 565 lei.
Conform bilanțului pe 2023, TAMAS IMA SRL a avut în medie 1 angajat (față de 2 angajați în 2022).
Activitatea principală a TAMAS IMA SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
TAMAS IMA SRL avea sediul social la adresa Str. CERBULUI Nr. 11/A, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900.
Nu. TAMAS IMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].