TAGIVA COM SRL Radiată SRL

Înființată 21.05.1996
Sos. OLTENITEI Nr. 222, Bl. 7, Sc. A, Et. 5, Ap. 36, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 56521 4531, Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

Prezentare

Pe scurt

TAGIVA COM SRL (CUI 8478923) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 4), înființată în 1996 și radiată în 2015. Activitatea principală era Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 594.168 lei (-17% față de 2009) și o pierdere netă de 349 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2010
594,2 miilei
−16,5%, față de 2009
Profit net 2010
−349lei
−104,7%, față de 2009
Angajați 2010
1
−50,0%, față de 2009
Marjă netă
-0,1%
Capital social
200lei
Vechime
30ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2010
Cifra de afaceri
AnValoare
2008737.329 lei
2009711.595 lei
2010594.168 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201020092008
Cifra de afaceri594.168711.595737.329
Profit net-3497.47223.715
Număr mediu de angajați122
Active imobilizate33.86634.14222.824
Active circulante253.329264.866329.881
Stocuri243.100252.443295.360
Creanțe5.2334.98816.389
Datorii202.457213.881265.090
Capitaluri proprii84.73885.12787.615
Ultimul bilanț: 2010. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2010

Marjă netă

Slab
-0,1% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 0,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,25 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,25 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
70% Față de anul anterior: stabil

70% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 15.09.2015

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
8478923
Nr. Reg. Com.
J40/4221/1996
EUID
ROONRC.J40/4221/1996
Cod CAEN principal
4531, Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
Data înființării
21 mai 1996
Vechime
30 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2010)
Adresă sediu
Sos. OLTENITEI Nr. 222, Bl. 7, Sc. A, Et. 5, Ap. 36, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 56521
Domiciliu fiscal
Sos. OLTENITEI Nr. 222, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 41326

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 6342•••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • FIDU••• S•••Lichidator judiciar, România
  • SILI••• CRIST••• DRA•••Reprezentant al persoanei juridice
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2015
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
  5. Stări noi la ONRC Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență. ONRC
  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2013
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1996
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre TAGIVA COM SRL

Este TAGIVA COM SRL activă?

Nu. TAGIVA COM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a TAGIVA COM SRL?

Cifra de afaceri a TAGIVA COM SRL în 2010 a fost de 594.168 lei, în scădere cu 17% față de 2009.

Ce profit a avut TAGIVA COM SRL în 2010?

În 2010, TAGIVA COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 349 lei.

Câți angajați avea TAGIVA COM SRL?

Conform bilanțului pe 2010, TAGIVA COM SRL a avut în medie 1 angajat (față de 2 angajați în 2009).

Ce activitate avea TAGIVA COM SRL?

Activitatea principală a TAGIVA COM SRL era Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

Unde avea sediul TAGIVA COM SRL?

TAGIVA COM SRL avea sediul social la adresa Sos. OLTENITEI Nr. 222, Bl. 7, Sc. A, Et. 5, Ap. 36, București Sectorul 4, Jud. București, 56521.

TAGIVA COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. TAGIVA COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre TAGIVA COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].