ActivăSRL

SYNOPSYS SRL

Str. Evliya Celebi Nr. 5, Et. P, Ap. 11, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300226

CAEN 8230: Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CUI
14326911
Reg. Com.
J35/1383/2001
Înființată
3 decembrie 2001
Vechime
24 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
216 mii lei
Profit net 2025
-27 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.12.2001

Rezumat

Pe scurt

SYNOPSYS SRL (CUI 14326911) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2001. Activitatea principală este Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 216.187 lei (-71% față de 2024) și o pierdere netă de 27.088 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14326911
Nr. Reg. Com.
J35/1383/2001
EUID
ROONRC.J35/1383/2001
Cod CAEN principal
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Data înființării
3 decembrie 2001
Vechime
24 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Evliya Celebi Nr. 5, Et. P, Ap. 11, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300226

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • H••• OVI••• ALEXAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-70,6% față de 2024

216.187 RON

2024: 735.228 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 234.440 RONAnul 2017: 102.848 RONAnul 2018: 159.708 RONAnul 2019: 146.578 RONAnul 2020: 38.892 RONAnul 2021: 87.647 RONAnul 2022: 144.634 RONAnul 2023: 365.777 RONAnul 2024: 735.228 RONAnul 2025: 216.187 RON

Profit net 2025

-128,6% față de 2024

-27.088 RON

2024: 94.859 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 47.178 RONAnul 2017: 18.202 RONAnul 2018: 77.671 RONAnul 2019: 23.585 RONAnul 2020: -79.902 RONAnul 2021: 20.238 RONAnul 2022: 41.921 RONAnul 2023: 36.054 RONAnul 2024: 94.859 RONAnul 2025: -27.088 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    216 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    735 mii lei
    Profit net
    95 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    366 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    145 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    88 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    39 mii lei
    Profit net
    -80 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    147 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    160 mii lei
    Profit net
    78 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    103 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    234 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-13%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 12,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,21Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,21 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
60%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

60% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2002

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2001

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1383/2001.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SYNOPSYS SRL

Este SYNOPSYS SRL activă?

Da. SYNOPSYS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SYNOPSYS SRL?

Cifra de afaceri a SYNOPSYS SRL în 2025 a fost de 216.187 lei, în scădere cu 71% față de 2024.

Ce profit a avut SYNOPSYS SRL în 2025?

În 2025, SYNOPSYS SRL a înregistrat o pierdere netă de 27.088 lei.

Ce activitate are SYNOPSYS SRL?

Activitatea principală a SYNOPSYS SRL este Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

Unde are sediul SYNOPSYS SRL?

SYNOPSYS SRL are sediul social la adresa Str. Evliya Celebi Nr. 5, Et. P, Ap. 11, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300226.

SYNOPSYS SRL este plătitoare de TVA?

Da. SYNOPSYS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SYNOPSYS SRL are datorii la ANAF?

Nu. SYNOPSYS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SYNOPSYS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].