ActivăSA

SUPERCOM SA

Str. GHERGHITEI Nr. 23C, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 3811: Colectarea deșeurilor nepericuloase

CUI
3884955
Reg. Com.
J1993010046401
Înființată
7 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
789,3 mil. lei
Profit net 2025
37,9 mil. lei
Angajați 2025
3.300

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.05.1993

Rezumat

Pe scurt

SUPERCOM SA (CUI 3884955) este o societate pe acțiuni activă din București (sectorul 2), înființată în 1993. Activitatea principală este Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 789 mil. lei (+23% față de 2024) și un profit net de 37,9 mil. lei, cu 3.300 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3884955
Nr. Reg. Com.
J1993010046401
EUID
ROONRC.J1993010046401
Cod CAEN principal
3811 - Colectarea deșeurilor nepericuloase
Data înființării
7 aprilie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. GHERGHITEI Nr. 23C, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CIUC••• I••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+22,8% față de 2024

789.255.972 RON

2024: 642.759.974 RON

0200 mil400 mil600 mil800 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 158.204.507 RONAnul 2017: 174.586.945 RONAnul 2018: 183.883.752 RONAnul 2019: 219.874.094 RONAnul 2020: 281.933.703 RONAnul 2021: 314.472.205 RONAnul 2022: 345.026.022 RONAnul 2023: 512.120.965 RONAnul 2024: 642.759.974 RONAnul 2025: 789.255.972 RON

Profit net 2025

+214,1% față de 2024

37.862.478 RON

2024: -33.173.366 RON

-75 mil-50 mil-25 mil025 mil50 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.005.178 RONAnul 2017: 4.570.039 RONAnul 2018: 3.246.484 RONAnul 2019: 8.581.381 RONAnul 2020: 9.695.346 RONAnul 2021: 4.193.494 RONAnul 2022: -36.916.011 RONAnul 2023: -60.893.471 RONAnul 2024: -33.173.366 RONAnul 2025: 37.862.478 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    789,3 mil. lei
    Profit net
    37,9 mil. lei
    Angajați
    3.300
  • 2024

    Cifra de afaceri
    642,8 mil. lei
    Profit net
    -33,2 mil. lei
    Angajați
    3.294
  • 2023

    Cifra de afaceri
    512,1 mil. lei
    Profit net
    -60,9 mil. lei
    Angajați
    3.154
  • 2022

    Cifra de afaceri
    345,0 mil. lei
    Profit net
    -36,9 mil. lei
    Angajați
    1.874
  • 2021

    Cifra de afaceri
    314,5 mil. lei
    Profit net
    4,2 mil. lei
    Angajați
    2.313
  • 2020

    Cifra de afaceri
    281,9 mil. lei
    Profit net
    9,7 mil. lei
    Angajați
    1.955
  • 2019

    Cifra de afaceri
    219,9 mil. lei
    Profit net
    8,6 mil. lei
    Angajați
    1.907
  • 2018

    Cifra de afaceri
    183,9 mil. lei
    Profit net
    3,2 mil. lei
    Angajați
    1.840
  • 2017

    Cifra de afaceri
    174,6 mil. lei
    Profit net
    4,6 mil. lei
    Angajați
    1.891
  • 2016

    Cifra de afaceri
    158,2 mil. lei
    Profit net
    15,0 mil. lei
    Angajați
    1.764

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,67Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 67% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
74%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

74% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/10046/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SUPERCOM SA

Este SUPERCOM SA activă?

Da. SUPERCOM SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SUPERCOM SA?

Cifra de afaceri a SUPERCOM SA în 2025 a fost de 789.255.972 lei (789 mil. lei), în creștere cu 23% față de 2024.

Ce profit a avut SUPERCOM SA în 2025?

În 2025, SUPERCOM SA a înregistrat un profit net de 37,9 mil. lei (37.862.478 lei).

Ce activitate are SUPERCOM SA?

Activitatea principală a SUPERCOM SA este Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).

Unde are sediul SUPERCOM SA?

SUPERCOM SA are sediul social la adresa Str. GHERGHITEI Nr. 23C, Sector 2 Mun. București, Jud. București.

SUPERCOM SA este plătitoare de TVA?

Da. SUPERCOM SA este înregistrată în scopuri de TVA.

SUPERCOM SA are datorii la ANAF?

Nu. SUPERCOM SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SUPERCOM SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].