ActivăSA

SUMEC SA

Cal. Unirii Nr. 25 BIS, Mun. Suceava, Jud. Suceava

CAEN 9531: Repararea și întreținerea autovehiculelor

CUI
712904
Reg. Com.
J1991000015336
Înființată
5 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
23,4 mil. lei
Profit net 2025
1,0 mil. lei
Angajați 2025
76

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

SUMEC SA (CUI 712904) este o societate pe acțiuni activă din Suceava, înființată în 1991. Activitatea principală este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23,4 mil. lei (+0,5% față de 2024) și un profit net de 1,02 mil. lei, cu 76 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
712904
Nr. Reg. Com.
J1991000015336
EUID
ROONRC.J1991000015336
Cod CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Data înființării
5 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Cal. Unirii Nr. 25 BIS, Mun. Suceava, Jud. Suceava

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • LAH••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+0,5% față de 2024

23.373.217 RON

2024: 23.250.138 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 5.169.825 RONAnul 2017: 5.513.299 RONAnul 2018: 5.422.201 RONAnul 2019: 6.845.070 RONAnul 2020: 10.238.927 RONAnul 2021: 13.925.237 RONAnul 2022: 14.828.618 RONAnul 2023: 12.116.736 RONAnul 2024: 23.250.138 RONAnul 2025: 23.373.217 RON

Profit net 2025

-15,1% față de 2024

1.020.915 RON

2024: 1.202.769 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 312.789 RONAnul 2017: 159.493 RONAnul 2018: 271.586 RONAnul 2019: 225.405 RONAnul 2020: 306.582 RONAnul 2021: 488.166 RONAnul 2022: 773.486 RONAnul 2023: 693.792 RONAnul 2024: 1.202.769 RONAnul 2025: 1.020.915 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    23,4 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    76
  • 2024

    Cifra de afaceri
    23,3 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    71
  • 2023

    Cifra de afaceri
    12,1 mil. lei
    Profit net
    694 mii lei
    Angajați
    71
  • 2022

    Cifra de afaceri
    14,8 mil. lei
    Profit net
    773 mii lei
    Angajați
    81
  • 2021

    Cifra de afaceri
    13,9 mil. lei
    Profit net
    488 mii lei
    Angajați
    89
  • 2020

    Cifra de afaceri
    10,2 mil. lei
    Profit net
    307 mii lei
    Angajați
    89
  • 2019

    Cifra de afaceri
    6,8 mil. lei
    Profit net
    225 mii lei
    Angajați
    80
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,4 mil. lei
    Profit net
    272 mii lei
    Angajați
    72
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    159 mii lei
    Angajați
    68
  • 2016

    Cifra de afaceri
    5,2 mil. lei
    Profit net
    313 mii lei
    Angajați
    61

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,4%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,16Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,16 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
71%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

71% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal

  2. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  5. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/15/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SUMEC SA

Este SUMEC SA activă?

Da. SUMEC SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SUMEC SA?

Cifra de afaceri a SUMEC SA în 2025 a fost de 23.373.217 lei (23,4 mil. lei), în creștere cu 0,5% față de 2024.

Ce profit a avut SUMEC SA în 2025?

În 2025, SUMEC SA a înregistrat un profit net de 1,02 mil. lei (1.020.915 lei).

Ce activitate are SUMEC SA?

Activitatea principală a SUMEC SA este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

Unde are sediul SUMEC SA?

SUMEC SA are sediul social la adresa Cal. Unirii Nr. 25 BIS, Mun. Suceava, Jud. Suceava.

SUMEC SA este plătitoare de TVA?

Da. SUMEC SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

SUMEC SA are datorii la ANAF?

Nu. SUMEC SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SUMEC SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].