SULTANIS SRL Radiată SRL

Înființată 04.05.2001
Calea Mosilor Nr. 223, Bl. 31C, Et. 1, Ap. 3, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 0 4532, Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Prezentare

Pe scurt

SULTANIS SRL (CUI 13862814) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2001 și radiată în 2014. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

Ultimul bilanț, din 2011, arată o cifră de afaceri de 311.585 lei (-7,2% față de 2010) și un profit net de 11.345 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2011
311,6 miilei
−7,2%, față de 2010
Profit net 2011
11,3 miilei
+565,8%, față de 2010
Angajați 2011
1
0,0%, față de 2010
Marjă netă
3,6%
Capital social
200lei
Vechime
25ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2011
Cifra de afaceri
AnValoare
2008421.008 lei
2009492.552 lei
2010335.906 lei
2011311.585 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2011201020092008
Cifra de afaceri311.585335.906492.552421.008
Profit net11.3451.7041.94136.694
Număr mediu de angajați11-1
Active imobilizate4.6962.596--
Active circulante306.8591.022.926752.110655.834
Stocuri1.62259.74936.13121.010
Creanțe213.244935.614681.466595.886
Datorii287.657970.521698.812604.477
Capitaluri proprii23.89855.00153.29851.357
Ultimul bilanț: 2011. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2011

Marjă netă

De urmărit
3,6% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,07 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,07 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
92% Față de anul anterior: în scădere

92% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 07.03.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
13862814
Nr. Reg. Com.
J40/4456/2001
EUID
ROONRC.J40/4456/2001
Cod CAEN principal
4532, Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Data înființării
4 mai 2001
Vechime
25 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2011)
Adresă sediu
Calea Mosilor Nr. 223, Bl. 31C, Et. 1, Ap. 3, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 0
Domiciliu fiscal
Calea Mosilor Nr. 223, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 20866

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • ••• EXP••• CONS••• IP•••Lichidator judiciar, România
  • IONE••• GHEOR•••Reprezentant al persoanei juridice
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2014
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2009
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2008
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2001
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/4456/2001. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SULTANIS SRL

Este SULTANIS SRL activă?

Nu. SULTANIS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2014.

Care este cifra de afaceri a SULTANIS SRL?

Cifra de afaceri a SULTANIS SRL în 2011 a fost de 311.585 lei, în scădere cu 7,2% față de 2010.

Ce profit a avut SULTANIS SRL în 2011?

În 2011, SULTANIS SRL a înregistrat un profit net de 11.345 lei.

Câți angajați avea SULTANIS SRL?

Conform bilanțului pe 2011, SULTANIS SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2010).

Ce activitate avea SULTANIS SRL?

Activitatea principală a SULTANIS SRL era Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

Unde avea sediul SULTANIS SRL?

SULTANIS SRL avea sediul social la adresa Calea Mosilor Nr. 223, Bl. 31C, Et. 1, Ap. 3, București Sectorul 2, Jud. București, 0.

SULTANIS SRL are datorii la ANAF?

Nu. SULTANIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SULTANIS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].