Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 38,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
STOINA CONTAB SRL (CUI 10167600) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Comănești, Oraș Comănești, județul Bacău, înființată în 1998. Activitatea principală este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 297.972 lei (+5,8% față de 2024) și un profit net de 113.521 lei, cu 2 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.000 lei |
| 2017 | 57.801 lei |
| 2018 | 68.970 lei |
| 2019 | 92.624 lei |
| 2020 | 119.528 lei |
| 2021 | 144.831 lei |
| 2022 | 155.832 lei |
| 2023 | 185.023 lei |
| 2024 | 281.708 lei |
| 2025 | 297.972 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297.972 | 281.708 | 185.023 | 155.832 | 144.831 | 119.528 | 92.624 | 68.970 | 57.801 | 1.000 |
| Profit net | 113.521 | 140.750 | 91.578 | 59.844 | 87.625 | 71.644 | 54.766 | 39.400 | 37.847 | -3.650 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 335.589 | 26.683 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 125.056 | 145.922 | 91.875 | 35.226 | 103.403 | 191.466 | 111.700 | 56.306 | 16.220 | 5.393 |
| Stocuri | 2.915 | 1.215 | 8.560 | 7.825 | 3.365 | 3.610 | 392 | 372 | 1.956 | 4.415 |
| Creanțe | 17.217 | 11.685 | 13.019 | 7.903 | 47.300 | 150.249 | 96.933 | 52.433 | 1.433 | 908 |
| Datorii | 375.334 | 106.115 | 56.651 | 14.407 | 13.428 | 9.919 | 1.797 | 1.169 | 483 | 27.503 |
| Capitaluri proprii | 85.311 | 66.490 | 35.224 | 20.819 | 89.975 | 181.547 | 109.903 | 55.137 | 15.737 | -22.110 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 38,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 33% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
81% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. STOINA CONTAB SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a STOINA CONTAB SRL în 2025 a fost de 297.972 lei, în creștere cu 5,8% față de 2024.
În 2025, STOINA CONTAB SRL a înregistrat un profit net de 113.521 lei.
Activitatea principală a STOINA CONTAB SRL este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).
STOINA CONTAB SRL are sediul social la adresa Str. PROGRESULUI Nr. 58, Loc. Comănești, Oraș Comănești, Jud. Bacău, 605200.
Nu. STOINA CONTAB SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. STOINA CONTAB SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].