Marjă netă
SlabFirma a pierdut 6,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
STM CONSTRUCTII SUD SRL (CUI 29800087) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 336.899 lei (+26% față de 2024) și o pierdere netă de 22.236 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 314.268 lei |
| 2017 | 550.685 lei |
| 2018 | 390.077 lei |
| 2019 | 305.012 lei |
| 2020 | 341.031 lei |
| 2021 | 132.271 lei |
| 2022 | 446.958 lei |
| 2023 | 692.221 lei |
| 2024 | 266.978 lei |
| 2025 | 336.899 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 336.899 | 266.978 | 692.221 | 446.958 | 132.271 | 341.031 | 305.012 | 390.077 | 550.685 | 314.268 |
| Profit net | -22.236 | -126.371 | 194.910 | 158.991 | -128.817 | -42.258 | 75.325 | 47.030 | 95.004 | -54.846 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 4 | 3 | 4 | 6 | 6 | 4 | 7 |
| Active imobilizate | - | 11.398 | 26.616 | 51.147 | 75.679 | 100.210 | 2.084 | 2.084 | 2.605 | 8.882 |
| Active circulante | 235.067 | 221.771 | 486.356 | 267.548 | 147.432 | 217.468 | 274.869 | 241.988 | 37.632 | 22.090 |
| Stocuri | 1.442 | 1.698 | 2.555 | - | 4.513 | 3.652 | 774 | - | - | 1.748 |
| Creanțe | 189.586 | 196.821 | 326.424 | 157.601 | 67.526 | 75.366 | 63.386 | 142.208 | 36.956 | 8.666 |
| Datorii | 159.166 | 135.031 | 288.463 | 289.096 | 352.502 | 318.253 | 235.269 | 277.713 | 120.908 | 206.648 |
| Capitaluri proprii | 75.901 | 98.138 | 224.509 | 29.599 | -129.391 | -575 | 41.684 | -33.641 | -80.671 | -175.676 |
Firma a pierdut 6,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,48 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. STM CONSTRUCTII SUD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a STM CONSTRUCTII SUD SRL în 2025 a fost de 336.899 lei, în creștere cu 26% față de 2024.
În 2025, STM CONSTRUCTII SUD SRL a înregistrat o pierdere netă de 22.236 lei.
Activitatea principală a STM CONSTRUCTII SUD SRL este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
STM CONSTRUCTII SUD SRL are sediul social la adresa NERVA TRAIAN Nr. 23-25, Bl. M71, Sc. 1, Et. 6, Ap. 22, București Sectorul 3, Jud. București.
Da. STM CONSTRUCTII SUD SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. STM CONSTRUCTII SUD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].