ActivăSRL

STEF SRL

Str. Dimitrie Ralet Nr. 9, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700108

CAEN 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CUI
1959474
Reg. Com.
J1991000968221
Înființată
27 iunie 1991
Vechime
35 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
9,8 mil. lei
Profit net 2025
638 mii lei
Angajați 2025
48

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.11.1992

Rezumat

Pe scurt

STEF SRL (CUI 1959474) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4650).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9,78 mil. lei (-0% față de 2024) și un profit net de 638.296 lei, cu 48 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1959474
Nr. Reg. Com.
J1991000968221
EUID
ROONRC.J1991000968221
Cod CAEN principal
4650 - Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Data înființării
27 iunie 1991
Vechime
35 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dimitrie Ralet Nr. 9, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700108

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CHIR••• STEL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,0% față de 2024

9.779.569 RON

2024: 9.783.393 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.156.147 RONAnul 2017: 4.376.589 RONAnul 2018: 5.047.083 RONAnul 2019: 5.711.025 RONAnul 2020: 4.251.660 RONAnul 2021: 5.127.993 RONAnul 2022: 7.295.187 RONAnul 2023: 9.132.220 RONAnul 2024: 9.783.393 RONAnul 2025: 9.779.569 RON

Profit net 2025

+110,2% față de 2024

638.296 RON

2024: 303.687 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 147.771 RONAnul 2017: 24.813 RONAnul 2018: 301.325 RONAnul 2019: 183.243 RONAnul 2020: 50.240 RONAnul 2021: 12.397 RONAnul 2022: 585.429 RONAnul 2023: 287.859 RONAnul 2024: 303.687 RONAnul 2025: 638.296 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    9,8 mil. lei
    Profit net
    638 mii lei
    Angajați
    48
  • 2024

    Cifra de afaceri
    9,8 mil. lei
    Profit net
    304 mii lei
    Angajați
    49
  • 2023

    Cifra de afaceri
    9,1 mil. lei
    Profit net
    288 mii lei
    Angajați
    48
  • 2022

    Cifra de afaceri
    7,3 mil. lei
    Profit net
    585 mii lei
    Angajați
    45
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    39
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    34
  • 2019

    Cifra de afaceri
    5,7 mil. lei
    Profit net
    183 mii lei
    Angajați
    44
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    301 mii lei
    Angajați
    42
  • 2017

    Cifra de afaceri
    4,4 mil. lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    48
  • 2016

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    148 mii lei
    Angajați
    49

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
6,5%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,33Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 33% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
55%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

55% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2025

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/968/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre STEF SRL

Este STEF SRL activă?

Da. STEF SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a STEF SRL?

Cifra de afaceri a STEF SRL în 2025 a fost de 9.779.569 lei (9,78 mil. lei), în scădere cu 0% față de 2024.

Ce profit a avut STEF SRL în 2025?

În 2025, STEF SRL a înregistrat un profit net de 638.296 lei.

Ce activitate are STEF SRL?

Activitatea principală a STEF SRL este Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4650).

Unde are sediul STEF SRL?

STEF SRL are sediul social la adresa Str. Dimitrie Ralet Nr. 9, Mun. Iași, Jud. Iași, 700108.

STEF SRL este plătitoare de TVA?

Da. STEF SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

STEF SRL are datorii la ANAF?

Da. STEF SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre STEF SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].