STASIEL SRL Funcțiune SRL

Înființată 19.11.2004
Str. EPUREANU Nr. 50, Bl. V-3, Sc. A, Ap. 17, Municipiul Bârlad, Jud. Vaslui, 6400 4771, Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

Prezentare

Pe scurt

STASIEL SRL (CUI 16972196) este o societate cu răspundere limitată activă din Bârlad, județul Vaslui, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 282.603 lei (-2,9% față de 2024) și o pierdere netă de 68.875 lei, cu 3 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
282,6 miilei
−2,9%, față de 2024
Profit net 2025
−68,9 miilei
−128,2%, față de 2024
Angajați 2025
3
0,0%, față de 2024
Marjă netă
-24,4%
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016179.596 lei
2017187.010 lei
2018188.516 lei
2019253.907 lei
2020178.138 lei
2021246.205 lei
2022236.390 lei
2023296.899 lei
2024290.919 lei
2025282.603 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri282.603290.919296.899236.390246.205178.138253.907188.516187.010179.596
Profit net-68.875244.096-4.914-22.619-19.220-24.358-18.885-41.288-28.888-10.605
Număr mediu de angajați3333344432
Active imobilizate-0--------
Active circulante216.236249.059206.202124.618104.37598.63983.67577.85488.192105.683
Stocuri212.741243.585205.039124.282103.96795.66383.61077.53987.496105.048
Creanțe-1.549---1.195----
Datorii178.475142.423343.662257.163214.301189.345183.139158.434127.484116.088
Capitaluri proprii37.761106.636-137.460-132.545-109.926-90.706-99.464-80.580-39.292-10.405
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-24% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 24,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,21 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,21 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
83% Față de anul anterior: în creștere

83% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 19.11.2004

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16972196
Nr. Reg. Com.
J2004000767370
EUID
ROONRC.J2004000767370
Cod CAEN principal
4771, Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Data înființării
19 noiembrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Str. EPUREANU Nr. 50, Bl. V-3, Sc. A, Ap. 17, Municipiul Bârlad, Jud. Vaslui, 6400
Domiciliu fiscal
Bld. Epureanu Nr. 50, Mun. Bârlad, Jud. Vaslui

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0745••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • NĂST••• DAN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2004
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Vaslui cu nr. J37/767/2004. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre STASIEL SRL

Este STASIEL SRL activă?

Da. STASIEL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a STASIEL SRL?

Cifra de afaceri a STASIEL SRL în 2025 a fost de 282.603 lei, în scădere cu 2,9% față de 2024.

Ce profit a avut STASIEL SRL în 2025?

În 2025, STASIEL SRL a înregistrat o pierdere netă de 68.875 lei.

Ce activitate are STASIEL SRL?

Activitatea principală a STASIEL SRL este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

Unde are sediul STASIEL SRL?

STASIEL SRL are sediul social la adresa Str. EPUREANU Nr. 50, Bl. V-3, Sc. A, Ap. 17, Municipiul Bârlad, Jud. Vaslui, 6400.

STASIEL SRL este plătitoare de TVA?

Nu. STASIEL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

STASIEL SRL are datorii la ANAF?

Nu. STASIEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre STASIEL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].