START CREATIV CONSTRUCŢII SRL Funcțiune e-Factura SRL

Înființată 19.04.2013
Valea Lungă Nr. 20, Bl. 148, Sc. A, Et. 4, Ap. 16, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

START CREATIV CONSTRUCȚII SRL (CUI 31541294) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2013. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 393.290 lei (+40% față de 2024) și un profit net de 131.845 lei, cu 4 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
393,3 miilei
+40,3%, față de 2024
Profit net 2025
131,8 miilei
+467,8%, față de 2024
Angajați 2025
4
0,0%, față de 2024
Marjă netă
33,5%
Capital social
200lei
Vechime
13ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016218.880 lei
2017218.000 lei
2018146.800 lei
2019223.450 lei
2020247.000 lei
2021267.500 lei
2022255.000 lei
2023292.700 lei
2024280.400 lei
2025393.290 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri393.290280.400292.700255.000267.500247.000223.450146.800218.000218.880
Profit net131.84523.22189.14246.67224.64651.27323.70966.52635.511-66.325
Număr mediu de angajați44446553816
Active imobilizate2.5902.59012.59012.59012.59012.59012.59012.59012.59012.590
Active circulante153.25156.85982.26148.52246.70963.70726.7436.90687.63414.624
Stocuri8.8673.9223.9223.9223.9223.9221.620---
Creanțe96.56444.93861.93821.93810.2711.8291.8291.82987.483775
Datorii23.65630.1095.2545.65710.9172.56116.86920.741167.995130.496
Capitaluri proprii132.18529.34089.59755.45548.38273.73622.464-1.245-67.771-103.282
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
34% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
6,48 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,48 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
15% Față de anul anterior: în scădere

15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 19.04.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
31541294
Nr. Reg. Com.
J2013005272400
EUID
ROONRC.J2013005272400
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
19 aprilie 2013
Vechime
13 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Valea Lungă Nr. 20, Bl. 148, Sc. A, Et. 4, Ap. 16, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Valea Lungă Nr. 20, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0745••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • AND••• ALEXAN•••Administrator, România
  • STE••• LI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Stare nouă la ONRC: Funcțiune ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2013
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/5272/2013. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre START CREATIV CONSTRUCŢII SRL

Este START CREATIV CONSTRUCȚII SRL activă?

Da. START CREATIV CONSTRUCȚII SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a START CREATIV CONSTRUCȚII SRL?

Cifra de afaceri a START CREATIV CONSTRUCȚII SRL în 2025 a fost de 393.290 lei, în creștere cu 40% față de 2024.

Ce profit a avut START CREATIV CONSTRUCȚII SRL în 2025?

În 2025, START CREATIV CONSTRUCȚII SRL a înregistrat un profit net de 131.845 lei.

Ce activitate are START CREATIV CONSTRUCȚII SRL?

Activitatea principală a START CREATIV CONSTRUCȚII SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul START CREATIV CONSTRUCȚII SRL?

START CREATIV CONSTRUCȚII SRL are sediul social la adresa Valea Lungă Nr. 20, Bl. 148, Sc. A, Et. 4, Ap. 16, București Sectorul 6, Jud. București.

START CREATIV CONSTRUCȚII SRL este plătitoare de TVA?

Nu. START CREATIV CONSTRUCȚII SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

START CREATIV CONSTRUCȚII SRL are datorii la ANAF?

Nu. START CREATIV CONSTRUCȚII SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre START CREATIV CONSTRUCŢII SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].