RadiatăSRL

STARK CONSTRUCTION SRL

ALBA IULIA, Bl. 13, Ap. II, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu

CAEN 4211: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CUI
36751912
Reg. Com.
J32/1429/2016
Înființată
16 noiembrie 2016
Vechime
9 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2018
742 mii lei
Profit net 2018
-954 mii lei
Angajați 2018
6

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 06.02.2025

Rezumat

Pe scurt

STARK CONSTRUCTION SRL (CUI 36751912) a fost o societate cu răspundere limitată din Sibiu, înființată în 2016 și radiată în 2025. Activitatea principală era Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

Ultimul bilanț, din 2018, arată o cifră de afaceri de 741.703 lei (-88% față de 2017) și o pierdere netă de 953.772 lei, cu 6 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
36751912
Nr. Reg. Com.
J32/1429/2016
EUID
ROONRC.J32/1429/2016
Cod CAEN principal
4211 - Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Data înființării
16 noiembrie 2016
Vechime
9 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
ALBA IULIA, Bl. 13, Ap. II, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• CIULI••• EL••• COZM•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2018, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2018

-87,8% față de 2017

741.703 RON

2017: 6.069.940 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil201620172018Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 6.069.940 RONAnul 2018: 741.703 RON

Profit net 2018

-176,8% față de 2017

-953.772 RON

2017: 1.242.626 RON

-1 mil01 mil2 mil201620172018Anul 2016: -168 RONAnul 2017: 1.242.626 RONAnul 2018: -953.772 RON

Evoluție pe ani

  • 2018

    Cifra de afaceri
    742 mii lei
    Profit net
    -954 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    26
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -168 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2018

Marjă netăSlab
-129%Față de anul anterior: în scădere
20172018

Firma a pierdut 128,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,05Față de anul anterior: în scădere
201620172018

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,05 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
93%Față de anul anterior: în creștere
201620172018

93% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2024

    Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  5. 2023

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2016 - 2021)
  1. 2021

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2020

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1429/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre STARK CONSTRUCTION SRL

Este STARK CONSTRUCTION SRL activă?

Nu. STARK CONSTRUCTION SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a STARK CONSTRUCTION SRL?

Cifra de afaceri a STARK CONSTRUCTION SRL în 2018 a fost de 741.703 lei, în scădere cu 88% față de 2017.

Ce profit a avut STARK CONSTRUCTION SRL în 2018?

În 2018, STARK CONSTRUCTION SRL a înregistrat o pierdere netă de 953.772 lei.

Câți angajați avea STARK CONSTRUCTION SRL?

Conform bilanțului pe 2018, STARK CONSTRUCTION SRL a avut în medie 6 angajați (față de 26 de angajați în 2017).

Ce activitate avea STARK CONSTRUCTION SRL?

Activitatea principală a STARK CONSTRUCTION SRL era Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

Unde avea sediul STARK CONSTRUCTION SRL?

STARK CONSTRUCTION SRL avea sediul social la adresa ALBA IULIA, Bl. 13, Ap. II, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu.

STARK CONSTRUCTION SRL are datorii la ANAF?

Nu. STARK CONSTRUCTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre STARK CONSTRUCTION SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].