Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
STARE BUNĂ SRL (CUI 11189488) este o societate cu răspundere limitată activă din Mangalia, județul Constanța, înființată în 1998. Activitatea principală este Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. (CAEN 8699).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 626.513 lei (+5,4% față de 2024) și un profit net de 96.782 lei, cu 5 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 384.620 lei |
| 2017 | 365.418 lei |
| 2018 | 421.962 lei |
| 2019 | 697.099 lei |
| 2020 | 375.876 lei |
| 2021 | 359.553 lei |
| 2022 | 434.255 lei |
| 2023 | 474.854 lei |
| 2024 | 594.221 lei |
| 2025 | 626.513 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 626.513 | 594.221 | 474.854 | 434.255 | 359.553 | 375.876 | 697.099 | 421.962 | 365.418 | 384.620 |
| Profit net | 96.782 | 133.641 | 41.300 | 631 | 855 | -24.242 | 121.502 | 4.342 | 817 | 11.227 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 9 | 12 | 12 | 10 |
| Active imobilizate | 117.083 | 134.452 | 135.045 | 136.525 | 138.955 | 147.765 | 153.278 | 159.835 | 167.366 | 180.630 |
| Active circulante | 380.619 | 343.114 | 255.789 | 160.853 | 133.361 | 138.775 | 147.235 | 30.669 | 39.229 | 52.431 |
| Stocuri | - | 2.500 | - | 3.064 | 29 | - | - | 3.242 | 1.180 | 1.180 |
| Creanțe | 113.853 | 111.482 | 131.199 | 43.852 | 22.072 | 36.959 | 42.076 | 15.377 | 2.360 | 2.621 |
| Datorii | 55.616 | 40.595 | 141.261 | 133.221 | 75.214 | 88.124 | 77.855 | 112.022 | 130.781 | 137.064 |
| Capitaluri proprii | 348.419 | 343.304 | 209.663 | 168.363 | 199.312 | 198.457 | 222.699 | 101.197 | 96.855 | 96.038 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,84 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. STARE BUNĂ SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a STARE BUNĂ SRL în 2025 a fost de 626.513 lei, în creștere cu 5,4% față de 2024.
În 2025, STARE BUNĂ SRL a înregistrat un profit net de 96.782 lei.
Activitatea principală a STARE BUNĂ SRL este Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. (CAEN 8699).
STARE BUNĂ SRL are sediul social la adresa Str. PORTULUI Nr. 32 A, Municipiul Mangalia, Jud. Constanța, 905500.
Nu. STARE BUNĂ SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. STARE BUNĂ SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].