ActivăSRL

STAMEL SRL

Str. Fânului Nr. 50A, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500484

CAEN 4662: Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CUI
24649499
Reg. Com.
J2008002822086
Înființată
23 octombrie 2008
Vechime
17 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
8,1 mil. lei
Profit net 2025
1,9 mil. lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 23.10.2008

Rezumat

Pe scurt

STAMEL SRL (CUI 24649499) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN 4662).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8,07 mil. lei (+8,5% față de 2024) și un profit net de 1,94 mil. lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24649499
Nr. Reg. Com.
J2008002822086
EUID
ROONRC.J2008002822086
Cod CAEN principal
4662 - Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
Data înființării
23 octombrie 2008
Vechime
17 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Fânului Nr. 50A, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500484

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0268••••••
  • 0368••••••
Email (2)
  • co••@••••.ro
  • of••@••••.ro
Website (2)
  • www.••••••.com
  • www.••••••.ro
Persoane (2)
  • SOZANS••• AL••• EL•••
  • SOZANS••• RĂZ••• LEOP•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+8,5% față de 2024

8.069.145 RON

2024: 7.434.659 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.482.832 RONAnul 2017: 3.017.099 RONAnul 2018: 3.803.529 RONAnul 2019: 4.371.687 RONAnul 2020: 4.693.113 RONAnul 2021: 5.767.934 RONAnul 2022: 6.877.795 RONAnul 2023: 7.110.140 RONAnul 2024: 7.434.659 RONAnul 2025: 8.069.145 RON

Profit net 2025

+25,9% față de 2024

1.937.636 RON

2024: 1.539.564 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 419.873 RONAnul 2017: 578.925 RONAnul 2018: 970.362 RONAnul 2019: 785.109 RONAnul 2020: 947.952 RONAnul 2021: 1.395.131 RONAnul 2022: 1.523.086 RONAnul 2023: 1.644.817 RONAnul 2024: 1.539.564 RONAnul 2025: 1.937.636 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    8,1 mil. lei
    Profit net
    1,9 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    7,4 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    7,1 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6,9 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    948 mii lei
    Angajați
    8
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,4 mil. lei
    Profit net
    785 mii lei
    Angajați
    7
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    970 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    579 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    420 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
24%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24 de lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,74Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,74 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
55%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

55% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2019

    Reactivată ca contribuabil de ANAF

  4. Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  6. 2008

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2822/2008.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre STAMEL SRL

Este STAMEL SRL activă?

Da. STAMEL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a STAMEL SRL?

Cifra de afaceri a STAMEL SRL în 2025 a fost de 8.069.145 lei (8,07 mil. lei), în creștere cu 8,5% față de 2024.

Ce profit a avut STAMEL SRL în 2025?

În 2025, STAMEL SRL a înregistrat un profit net de 1,94 mil. lei (1.937.636 lei).

Ce activitate are STAMEL SRL?

Activitatea principală a STAMEL SRL este Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN 4662).

Unde are sediul STAMEL SRL?

STAMEL SRL are sediul social la adresa Str. Fânului Nr. 50A, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500484.

STAMEL SRL este plătitoare de TVA?

Da. STAMEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

STAMEL SRL are datorii la ANAF?

Nu. STAMEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre STAMEL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].