DizolvareSRL

STAMAR CONSTRUCT S.R.L.

Sat Găiseni Com. Găiseni, Jud. Giurgiu, 87085

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
23477786
Reg. Com.
J52/212/2008
Înființată
10 martie 2008
Vechime
18 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2010
67 mii lei
Profit net 2010
-15 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • dizolvare
  • întrerupere temporară de activitate

Ultimul status ANAF: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 03.11.2010

Rezumat

Pe scurt

STAMAR CONSTRUCT S.R.L. (CUI 23477786) este o societate cu răspundere limitată din comuna Găiseni, județul Giurgiu, înființată în 2008. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Firma este în curs de dizolvare.

În 2010 a raportat o cifră de afaceri de 67.082 lei (-48% față de 2009) și o pierdere netă de 14.982 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
23477786
Nr. Reg. Com.
J52/212/2008
EUID
ROONRC.J52/212/2008
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
10 martie 2008
Vechime
18 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Găiseni Com. Găiseni, Jud. Giurgiu, 87085

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • S••• MAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2010, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2010

-47,9% față de 2009

67.082 RON

2009: 128.633 RON

050k100k150k200820092010Anul 2008: 130.616 RONAnul 2009: 128.633 RONAnul 2010: 67.082 RON

Profit net 2010

-117,7% față de 2009

-14.982 RON

2009: 84.670 RON

-50k050k100k150k200820092010Anul 2008: 114.222 RONAnul 2009: 84.670 RONAnul 2010: -14.982 RON

Evoluție pe ani

  • 2010

    Cifra de afaceri
    67 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2009

    Cifra de afaceri
    129 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    1
  • 2008

    Cifra de afaceri
    131 mii lei
    Profit net
    114 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2010

Marjă netăSlab
-22%Față de anul anterior: în scădere
200820092010

Firma a pierdut 22,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
74,93Față de anul anterior: în creștere
200820092010

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 74,93 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
1,2%Față de anul anterior: în scădere
200820092010

1,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  2. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  3. 2024

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  4. 2014

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  5. 2010

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  6. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2008 - 2008)
  1. 2008

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Giurgiu cu nr. J52/212/2008, sub denumirea STAMAR CONSTRUCT SRL.

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre STAMAR CONSTRUCT S.R.L.

Este STAMAR CONSTRUCT S.R.L. activă?

Nu. STAMAR CONSTRUCT S.R.L. este în curs de dizolvare.

Care este cifra de afaceri a STAMAR CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a STAMAR CONSTRUCT S.R.L. în 2010 a fost de 67.082 lei, în scădere cu 48% față de 2009.

Ce profit a avut STAMAR CONSTRUCT S.R.L. în 2010?

În 2010, STAMAR CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 14.982 lei.

Ce activitate are STAMAR CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a STAMAR CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul STAMAR CONSTRUCT S.R.L.?

STAMAR CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa Sat Găiseni Com. Găiseni, Jud. Giurgiu, 87085.

STAMAR CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. STAMAR CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

STAMAR CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. STAMAR CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre STAMAR CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].