RadiatăSRL

STALEX COM SRL

Str. Lacului, Bl. U15, Sc. A, Et. 10, Ap. 44, Mun. Slobozia, Jud. Ialomiţa, 920024

CAEN 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CUI
19248407
Reg. Com.
J21/613/2006
Înființată
28 noiembrie 2006
Vechime
19 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2011
655 mii lei
Profit net 2011
4 mii lei
Angajați 2011
4

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 06.11.2013

Rezumat

Pe scurt

STALEX COM SRL (CUI 19248407) a fost o societate cu răspundere limitată din Slobozia, județul Ialomița, înființată în 2006 și radiată în 2013. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

Ultimul bilanț, din 2011, arată o cifră de afaceri de 654.940 lei (+32% față de 2010) și un profit net de 4.480 lei, cu 4 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
19248407
Nr. Reg. Com.
J21/613/2006
EUID
ROONRC.J21/613/2006
Cod CAEN principal
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Data înființării
28 noiembrie 2006
Vechime
19 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Lacului, Bl. U15, Sc. A, Et. 10, Ap. 44, Mun. Slobozia, Jud. Ialomiţa, 920024

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • ••• RACE••• GABR•••
  • RĂCE••• GABR•••
  • ŞTE••• VIR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2011, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2011

+32,3% față de 2010

654.940 RON

2010: 494.901 RON

0200k400k600k800k2008200920102011Anul 2008: 418.952 RONAnul 2009: 455.383 RONAnul 2010: 494.901 RONAnul 2011: 654.940 RON

Profit net 2011

+103,9% față de 2010

4.480 RON

2010: -114.808 RON

-150k-100k-50k050k2008200920102011Anul 2008: -3.090 RONAnul 2009: 813 RONAnul 2010: -114.808 RONAnul 2011: 4.480 RON

Evoluție pe ani

  • 2011

    Cifra de afaceri
    655 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    4
  • 2010

    Cifra de afaceri
    495 mii lei
    Profit net
    -115 mii lei
    Angajați
    3
  • 2009

    Cifra de afaceri
    455 mii lei
    Profit net
    813 lei
    Angajați
    3
  • 2008

    Cifra de afaceri
    419 mii lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2011

Marjă netăAtenție
0,7%Față de anul anterior: în creștere
2008200920102011

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,47Față de anul anterior: în creștere
2008200920102011

Activele circulante acoperă doar 47% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
138%Față de anul anterior: în scădere
2008200920102011

138% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2014

    Stări încheiate la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. 2013

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2012

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2006 - 2006)
  1. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ialomița cu nr. J21/613/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre STALEX COM SRL

Este STALEX COM SRL activă?

Nu. STALEX COM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2013.

Care este cifra de afaceri a STALEX COM SRL?

Cifra de afaceri a STALEX COM SRL în 2011 a fost de 654.940 lei, în creștere cu 32% față de 2010.

Ce profit a avut STALEX COM SRL în 2011?

În 2011, STALEX COM SRL a înregistrat un profit net de 4.480 lei.

Câți angajați avea STALEX COM SRL?

Conform bilanțului pe 2011, STALEX COM SRL a avut în medie 4 angajați (față de 3 angajați în 2010).

Ce activitate avea STALEX COM SRL?

Activitatea principală a STALEX COM SRL era Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

Unde avea sediul STALEX COM SRL?

STALEX COM SRL avea sediul social la adresa Str. Lacului, Bl. U15, Sc. A, Et. 10, Ap. 44, Mun. Slobozia, Jud. Ialomița, 920024.

STALEX COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. STALEX COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre STALEX COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].