STAGEMAX SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 22.01.2004
Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Jud. Vaslui, 6578 4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Prezentare

Pe scurt

STAGEMAX SRL (CUI 16076129) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, județul Vaslui, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 776.615 lei (+0,5% față de 2024) și un profit net de 40.030 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
776,6 miilei
+0,5%, față de 2024
Profit net 2025
40 miilei
+99,2%, față de 2024
Angajați 2025
2
−33,3%, față de 2024
Marjă netă
5,2%
Capital social
220 miilei
Vechime
22ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20161.292.004 lei
20171.279.228 lei
20181.208.957 lei
20191.420.055 lei
2020647.966 lei
20212.196.479 lei
2022966.255 lei
2023864.679 lei
2024772.654 lei
2025776.615 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri776.615772.654864.679966.2552.196.479647.9661.420.0551.208.9571.279.2281.292.004
Profit net40.03020.0995.75516.56626.0493.8901.6574.56234.69012.578
Număr mediu de angajați2333334444
Active imobilizate72.309109.808145.307155.307164.861186.841211.227256.521192.434134.952
Active circulante273.784230.372162.484141.526242.159205.533229.246189.382171.703191.263
Stocuri35.18648.61236.81529.12225.91447.46022.02422.26717.93821.554
Creanțe76.93375.92368.10260.44056.24559.511115.37276.989121.40581.130
Datorii47.90880.58650.29645.09337.84749.250101.240108.32731.12328.933
Capitaluri proprii298.185259.594257.495251.740369.173343.124339.233337.576333.014298.324
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
5,2% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
5,71 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,71 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
14% Față de anul anterior: în scădere

14% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 22.01.2004

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16076129
Nr. Reg. Com.
J2004000024376
EUID
ROONRC.J2004000024376
Cod CAEN principal
4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
22 ianuarie 2004
Vechime
22 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
220 mii lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Jud. Vaslui, 6578
Domiciliu fiscal
, Sat Lunca Banului Com. Lunca Banului, Jud. Vaslui, 737340

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0765••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IONE••• MARI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2021
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2004
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Vaslui cu nr. J37/24/2004. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre STAGEMAX SRL

Este STAGEMAX SRL activă?

Da. STAGEMAX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a STAGEMAX SRL?

Cifra de afaceri a STAGEMAX SRL în 2025 a fost de 776.615 lei, în creștere cu 0,5% față de 2024.

Ce profit a avut STAGEMAX SRL în 2025?

În 2025, STAGEMAX SRL a înregistrat un profit net de 40.030 lei.

Ce activitate are STAGEMAX SRL?

Activitatea principală a STAGEMAX SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul STAGEMAX SRL?

STAGEMAX SRL are sediul social la adresa Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Jud. Vaslui, 6578.

STAGEMAX SRL este plătitoare de TVA?

Da. STAGEMAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

STAGEMAX SRL are datorii la ANAF?

Nu. STAGEMAX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre STAGEMAX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].