ActivăSRL

SPRINGTIME SRL

Nr. 253, Sat Boarta Com. Şeica Mare, Jud. Sibiu, 557246

CAEN 6811: Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CUI
19056681
Reg. Com.
J2006001392322
Înființată
28 septembrie 2006
Vechime
20 de ani
Cifra de afaceri 2025
219 mii lei
Profit net 2025
168 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat administratori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.09.2006

Rezumat

Pe scurt

SPRINGTIME SRL (CUI 19056681) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Boarta, comuna Șeica Mare, județul Sibiu, înființată în 2006. Activitatea principală este Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN 6811).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.441 lei (+2,2% față de 2024) și un profit net de 168.230 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
19056681
Nr. Reg. Com.
J2006001392322
EUID
ROONRC.J2006001392322
Cod CAEN principal
6811 - Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Data înființării
28 septembrie 2006
Vechime
20 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 253, Sat Boarta Com. Şeica Mare, Jud. Sibiu, 557246

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • ARI••• •••
  • SEEHOL••• MICH••• ANDR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+2,2% față de 2024

219.441 RON

2024: 214.803 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 194.634 RONAnul 2017: 199.767 RONAnul 2018: 200.980 RONAnul 2019: 422.043 RONAnul 2020: 210.332 RONAnul 2021: 213.590 RONAnul 2022: 212.757 RONAnul 2023: 214.402 RONAnul 2024: 214.803 RONAnul 2025: 219.441 RON

Profit net 2025

+2557,3% față de 2024

168.230 RON

2024: -6.846 RON

-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 113.355 RONAnul 2017: 66.210 RONAnul 2018: 139.056 RONAnul 2019: 258.827 RONAnul 2020: 70.753 RONAnul 2021: -229 RONAnul 2022: 139.689 RONAnul 2023: 80.260 RONAnul 2024: -6.846 RONAnul 2025: 168.230 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    168 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    215 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    214 mii lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    213 mii lei
    Profit net
    140 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    214 mii lei
    Profit net
    -229 lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    210 mii lei
    Profit net
    71 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    422 mii lei
    Profit net
    259 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    201 mii lei
    Profit net
    139 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    200 mii lei
    Profit net
    66 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    195 mii lei
    Profit net
    113 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
77%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 76,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,25Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 25% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
55%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

55% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1392/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SPRINGTIME SRL

Este SPRINGTIME SRL activă?

Da. SPRINGTIME SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SPRINGTIME SRL?

Cifra de afaceri a SPRINGTIME SRL în 2025 a fost de 219.441 lei, în creștere cu 2,2% față de 2024.

Ce profit a avut SPRINGTIME SRL în 2025?

În 2025, SPRINGTIME SRL a înregistrat un profit net de 168.230 lei.

Ce activitate are SPRINGTIME SRL?

Activitatea principală a SPRINGTIME SRL este Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN 6811).

Unde are sediul SPRINGTIME SRL?

SPRINGTIME SRL are sediul social la adresa Nr. 253, Sat Boarta Com. Șeica Mare, Jud. Sibiu, 557246.

SPRINGTIME SRL este plătitoare de TVA?

Da. SPRINGTIME SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SPRINGTIME SRL are datorii la ANAF?

Nu. SPRINGTIME SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SPRINGTIME SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].