ActivăSRL

SPER TRANS SRL

Str. Principală, Sc. B, Et. 1, Ap. 7, Orş. Berbeşti, Jud. Vâlcea, 247030

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
14529037
Reg. Com.
J2002000151386
Înființată
20 martie 2002
Vechime
24 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
46 mii lei
Profit net 2025
-36 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 20.03.2002

Rezumat

Pe scurt

SPER TRANS SRL (CUI 14529037) este o societate cu răspundere limitată activă din Berbești, județul Vâlcea, înființată în 2002. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.980 lei (-15% față de 2024) și o pierdere netă de 36.228 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14529037
Nr. Reg. Com.
J2002000151386
EUID
ROONRC.J2002000151386
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
20 martie 2002
Vechime
24 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Principală, Sc. B, Et. 1, Ap. 7, Orş. Berbeşti, Jud. Vâlcea, 247030

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • SPERI••• LA••• MIHA•••
  • SPERI••• LOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-14,7% față de 2024

45.980 RON

2024: 53.876 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 202.480 RONAnul 2017: 92.970 RONAnul 2018: 55.327 RONAnul 2019: 40.076 RONAnul 2020: 30.988 RONAnul 2021: 68.130 RONAnul 2022: 96.347 RONAnul 2023: 57.933 RONAnul 2024: 53.876 RONAnul 2025: 45.980 RON

Profit net 2025

-8,4% față de 2024

-36.228 RON

2024: -33.424 RON

-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.347 RONAnul 2017: -3.734 RONAnul 2018: -10.132 RONAnul 2019: -18.837 RONAnul 2020: -23.326 RONAnul 2021: -17.456 RONAnul 2022: -25.531 RONAnul 2023: 187.323 RONAnul 2024: -33.424 RONAnul 2025: -36.228 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    46 mii lei
    Profit net
    -36 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    54 mii lei
    Profit net
    -33 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    58 mii lei
    Profit net
    187 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    96 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    -17 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    31 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    40 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    55 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    93 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    202 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-79%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 78,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,23Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 23% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
434%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

434% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2002

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vâlcea cu nr. J38/151/2002.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SPER TRANS SRL

Este SPER TRANS SRL activă?

Da. SPER TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SPER TRANS SRL?

Cifra de afaceri a SPER TRANS SRL în 2025 a fost de 45.980 lei, în scădere cu 15% față de 2024.

Ce profit a avut SPER TRANS SRL în 2025?

În 2025, SPER TRANS SRL a înregistrat o pierdere netă de 36.228 lei.

Ce activitate are SPER TRANS SRL?

Activitatea principală a SPER TRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul SPER TRANS SRL?

SPER TRANS SRL are sediul social la adresa Str. Principală, Sc. B, Et. 1, Ap. 7, Orș. Berbești, Jud. Vâlcea, 247030.

SPER TRANS SRL este plătitoare de TVA?

Da. SPER TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SPER TRANS SRL are datorii la ANAF?

Nu. SPER TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SPER TRANS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].