Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SPARTA GUARD SECURITY SRL (CUI 18687242) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9,9 mil. lei (+13% față de 2024) și un profit net de 449.164 lei, cu 143 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.546.213 lei |
| 2017 | 4.936.914 lei |
| 2018 | 6.116.047 lei |
| 2019 | 6.200.893 lei |
| 2020 | 6.068.682 lei |
| 2021 | 6.234.420 lei |
| 2022 | 6.335.610 lei |
| 2023 | 7.911.055 lei |
| 2024 | 8.782.698 lei |
| 2025 | 9.898.683 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.898.683 | 8.782.698 | 7.911.055 | 6.335.610 | 6.234.420 | 6.068.682 | 6.200.893 | 6.116.047 | 4.936.914 | 3.546.213 |
| Profit net | 449.164 | 194.061 | 714.761 | 453.731 | 632.876 | 662.760 | 798.017 | 666.457 | 476.324 | 323.226 |
| Număr mediu de angajați | 143 | 150 | 137 | 127 | 136 | 139 | 154 | 169 | 146 | 124 |
| Active imobilizate | 1.096.349 | 1.132.052 | 1.063.947 | 1.221.030 | 1.237.686 | 1.328.064 | 1.363.218 | 1.212.253 | 1.302.951 | 202.323 |
| Active circulante | 3.371.771 | 2.897.170 | 3.268.543 | 2.764.254 | 2.445.594 | 2.296.996 | 1.995.668 | 1.556.478 | 1.141.773 | 802.265 |
| Stocuri | - | 558 | 2.571 | -1.450 | -3.589 | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 3.119.338 | 2.674.189 | 2.740.466 | 2.075.191 | 2.045.685 | 1.705.265 | 1.823.340 | 1.460.598 | 1.133.388 | 672.829 |
| Datorii | 1.976.460 | 889.804 | 1.084.117 | 993.628 | 1.073.789 | 1.321.321 | 1.527.789 | 1.521.609 | 1.781.098 | 629.112 |
| Capitaluri proprii | 2.516.711 | 3.155.244 | 3.258.184 | 2.994.123 | 2.637.391 | 2.327.681 | 1.852.421 | 1.248.747 | 664.922 | 376.563 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,71 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SPARTA GUARD SECURITY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SPARTA GUARD SECURITY SRL în 2025 a fost de 9.898.683 lei (9,9 mil. lei), în creștere cu 13% față de 2024.
În 2025, SPARTA GUARD SECURITY SRL a înregistrat un profit net de 449.164 lei.
Activitatea principală a SPARTA GUARD SECURITY SRL este Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).
SPARTA GUARD SECURITY SRL are sediul social la adresa TUNARI Nr. 26, Municipiul Ploiești, Jud. Prahova, 100406.
Da. SPARTA GUARD SECURITY SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SPARTA GUARD SECURITY SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].