ActivăSRL

SPARK CONSTRUCT SRL

MĂGURA Nr. 126, Sat Măgura Com. Moieciu, Jud. Braşov, 507133

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
36431128
Reg. Com.
J2016001700089
Înființată
17 august 2016
Vechime
10 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
76 mii lei
Profit net 2025
47 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.08.2016

Rezumat

Pe scurt

SPARK CONSTRUCT SRL (CUI 36431128) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Măgura, comuna Moieciu, județul Brașov, înființată în 2016. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 75.823 lei (+17% față de 2024) și un profit net de 46.640 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
36431128
Nr. Reg. Com.
J2016001700089
EUID
ROONRC.J2016001700089
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
17 august 2016
Vechime
10 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
MĂGURA Nr. 126, Sat Măgura Com. Moieciu, Jud. Braşov, 507133

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SCÂNT••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2017 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+17,1% față de 2024

75.823 RON

2024: 64.772 RON

050k100k150k201720182019202020212022202320242025Anul 2017: 0 RONAnul 2018: 140.871 RONAnul 2019: 49.568 RONAnul 2020: 19.619 RONAnul 2021: 34.628 RONAnul 2022: 69.171 RONAnul 2023: 4.800 RONAnul 2024: 64.772 RONAnul 2025: 75.823 RON

Profit net 2025

+171,7% față de 2024

46.640 RON

2024: 17.163 RON

-200k-100k0100k201720182019202020212022202320242025Anul 2017: 0 RONAnul 2018: 97.607 RONAnul 2019: 43.657 RONAnul 2020: 19.004 RONAnul 2021: 15.879 RONAnul 2022: -190.986 RONAnul 2023: -47.091 RONAnul 2024: 17.163 RONAnul 2025: 46.640 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    76 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    65 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5 mii lei
    Profit net
    -47 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    -191 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    20 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    50 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    141 mii lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
62%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 61,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
26,76Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 26,76 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
3,7%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

3,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1700/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SPARK CONSTRUCT SRL

Este SPARK CONSTRUCT SRL activă?

Da. SPARK CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SPARK CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a SPARK CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 75.823 lei, în creștere cu 17% față de 2024.

Ce profit a avut SPARK CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, SPARK CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 46.640 lei.

Ce activitate are SPARK CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a SPARK CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul SPARK CONSTRUCT SRL?

SPARK CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa MĂGURA Nr. 126, Sat Măgura Com. Moieciu, Jud. Brașov, 507133.

SPARK CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. SPARK CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SPARK CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. SPARK CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SPARK CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].