Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SPĂLĂTORIA TORENTE SRL (CUI 25675801) este o societate cu răspundere limitată activă din Ghimbav, județul Brașov, înființată în 2009. Activitatea principală este Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană (CAEN 9601).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 494.598 lei (-11% față de 2024) și un profit net de 26.944 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 380.153 lei |
| 2017 | 424.111 lei |
| 2018 | 484.990 lei |
| 2019 | 391.947 lei |
| 2020 | 266.549 lei |
| 2021 | 319.034 lei |
| 2022 | 462.368 lei |
| 2023 | 471.315 lei |
| 2024 | 554.037 lei |
| 2025 | 494.598 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 494.598 | 554.037 | 471.315 | 462.368 | 319.034 | 266.549 | 391.947 | 484.990 | 424.111 | 380.153 |
| Profit net | 26.944 | 147.229 | 16.950 | 132.747 | 45.631 | -283 | 46.676 | 91.659 | 102.573 | 104.089 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 224.507 | 229.877 | 235.044 | 236.595 | 225.771 | 221.205 | 218.593 | 151.652 | 81.760 | 94.696 |
| Active circulante | 81.265 | 89.715 | 77.662 | 83.823 | 83.599 | 171.888 | 211.301 | 211.171 | 194.447 | 62.518 |
| Stocuri | - | 8.403 | 1.191 | 1.932 | - | 1.544 | - | - | - | - |
| Creanțe | 44.305 | 59.156 | 57.108 | 41.126 | 40.542 | 25.960 | 12.533 | 13.817 | 29.151 | 24.546 |
| Datorii | 241.359 | 172.123 | 78.193 | 26.722 | 37.046 | 46.340 | 82.858 | 41.411 | 46.454 | 29.672 |
| Capitaluri proprii | 64.413 | 147.469 | 234.556 | 293.696 | 272.324 | 346.753 | 347.036 | 321.412 | 229.753 | 127.180 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 34% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
79% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SPĂLĂTORIA TORENTE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SPĂLĂTORIA TORENTE SRL în 2025 a fost de 494.598 lei, în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, SPĂLĂTORIA TORENTE SRL a înregistrat un profit net de 26.944 lei.
Activitatea principală a SPĂLĂTORIA TORENTE SRL este Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană (CAEN 9601).
SPĂLĂTORIA TORENTE SRL are sediul social la adresa Str. MORII Nr. 123, Oraș Ghimbav, Jud. Brașov, 0507075.
Da. SPĂLĂTORIA TORENTE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SPĂLĂTORIA TORENTE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].