Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 235,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SOLO TEXTIL SRL (CUI 17074800) este o societate cu răspundere limitată activă din Brăila, înființată în 2004. Activitatea principală este Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40.053 lei (-92% față de 2024) și un profit net de 94.482 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 32.285.767 lei |
| 2017 | 30.224.062 lei |
| 2018 | 21.329.171 lei |
| 2019 | 15.439.949 lei |
| 2020 | 10.040.781 lei |
| 2021 | 11.825.944 lei |
| 2022 | 8.521.113 lei |
| 2023 | 2.272.510 lei |
| 2024 | 476.464 lei |
| 2025 | 40.053 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40.053 | 476.464 | 2.272.510 | 8.521.113 | 11.825.944 | 10.040.781 | 15.439.949 | 21.329.171 | 30.224.062 | 32.285.767 |
| Profit net | 94.482 | -1.128.201 | -585.097 | -845.125 | 2.779.663 | -2.189.737 | -4.876.452 | -2.968.219 | -400.650 | -2.210.429 |
| Număr mediu de angajați | 5 | - | 10 | 142 | 190 | 268 | 410 | 530 | 721 | 771 |
| Active imobilizate | 221.028 | 279.303 | 341.788 | 445.762 | 626.022 | 780.444 | 440.762 | 304.542 | 399.946 | 284.581 |
| Active circulante | 10.136.166 | 10.365.641 | 10.186.970 | 19.803.942 | 23.214.859 | 18.831.641 | 28.938.339 | 42.352.246 | 43.144.743 | 35.631.816 |
| Stocuri | 8.559.817 | 8.583.357 | 8.807.048 | 9.107.617 | 10.355.910 | 10.330.200 | 12.248.965 | 12.499.553 | 12.753.289 | 11.127.103 |
| Creanțe | 1.574.667 | 1.734.469 | 1.343.306 | 10.529.309 | 12.149.150 | 7.126.570 | 13.247.929 | 24.326.535 | 29.348.623 | 23.574.613 |
| Datorii | 16.655.014 | 17.037.246 | 15.746.151 | 24.483.050 | 27.228.747 | 25.783.690 | 33.360.680 | 41.765.837 | 39.685.174 | 31.650.640 |
| Capitaluri proprii | -6.297.820 | -6.392.302 | -5.216.403 | -4.232.365 | -3.387.240 | -6.166.903 | -3.977.166 | 899.286 | 3.867.505 | 4.268.154 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 235,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 61% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
161% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SOLO TEXTIL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SOLO TEXTIL SRL în 2025 a fost de 40.053 lei, în scădere cu 92% față de 2024.
În 2025, SOLO TEXTIL SRL a înregistrat un profit net de 94.482 lei.
Activitatea principală a SOLO TEXTIL SRL este Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).
SOLO TEXTIL SRL are sediul social la adresa Aleea MECANIZATORILOR, COLT CU CALEA CALARASILOR - CONSTRUCTIA C1, Municipiul Brăila, Jud. Brăila.
Da. SOLO TEXTIL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SOLO TEXTIL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].