ActivăSRL

SOLMAX COM SRL

Cal. Republicii Nr. 186, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600303

CAEN 3320: Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CUI
13701362
Reg. Com.
J2000000189048
Înființată
7 aprilie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
493 mii lei
Profit net 2025
26 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.02.2001

Rezumat

Pe scurt

SOLMAX COM SRL (CUI 13701362) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2000. Activitatea principală este Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN 3320).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 493.089 lei (-42% față de 2024) și un profit net de 26.478 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
13701362
Nr. Reg. Com.
J2000000189048
EUID
ROONRC.J2000000189048
Cod CAEN principal
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Data înființării
7 aprilie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Republicii Nr. 186, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600303

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MA••• DUMI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-42,2% față de 2024

493.089 RON

2024: 853.440 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 402.867 RONAnul 2017: 469.824 RONAnul 2018: 450.970 RONAnul 2019: 488.947 RONAnul 2020: 234.548 RONAnul 2021: 779.658 RONAnul 2022: 1.004.850 RONAnul 2023: 503.952 RONAnul 2024: 853.440 RONAnul 2025: 493.089 RON

Profit net 2025

-86,9% față de 2024

26.478 RON

2024: 201.480 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 74.532 RONAnul 2017: 82.354 RONAnul 2018: 64.906 RONAnul 2019: 52.616 RONAnul 2020: 13.356 RONAnul 2021: 203.944 RONAnul 2022: 200.293 RONAnul 2023: 21.684 RONAnul 2024: 201.480 RONAnul 2025: 26.478 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    493 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    853 mii lei
    Profit net
    201 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    504 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    200 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    780 mii lei
    Profit net
    204 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    235 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    489 mii lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    451 mii lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    470 mii lei
    Profit net
    82 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    403 mii lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,4%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,72Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 72% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
66%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

66% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2001

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2000

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/189/2000.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SOLMAX COM SRL

Este SOLMAX COM SRL activă?

Da. SOLMAX COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SOLMAX COM SRL?

Cifra de afaceri a SOLMAX COM SRL în 2025 a fost de 493.089 lei, în scădere cu 42% față de 2024.

Ce profit a avut SOLMAX COM SRL în 2025?

În 2025, SOLMAX COM SRL a înregistrat un profit net de 26.478 lei.

Ce activitate are SOLMAX COM SRL?

Activitatea principală a SOLMAX COM SRL este Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN 3320).

Unde are sediul SOLMAX COM SRL?

SOLMAX COM SRL are sediul social la adresa Cal. Republicii Nr. 186, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600303.

SOLMAX COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. SOLMAX COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SOLMAX COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. SOLMAX COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SOLMAX COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].