Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SOFARFARM SRL (CUI 30405596) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 5), înființată în 2012. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 22,1 mil. lei (+41% față de 2022) și un profit net de 2,79 mil. lei, cu 14 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 2.623.859 lei |
| 2015 | 2.890.134 lei |
| 2016 | 3.467.078 lei |
| 2017 | 3.884.162 lei |
| 2018 | 5.871.837 lei |
| 2019 | 6.944.760 lei |
| 2020 | 7.912.970 lei |
| 2021 | 11.569.041 lei |
| 2022 | 15.715.674 lei |
| 2023 | 22.111.577 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22.111.577 | 15.715.674 | 11.569.041 | 7.912.970 | 6.944.760 | 5.871.837 | 3.884.162 | 3.467.078 | 2.890.134 | 2.623.859 |
| Profit net | 2.793.825 | 1.354.282 | 894.217 | 200.719 | 1.833 | 5.664 | -60.153 | 452.955 | 216.375 | 141.155 |
| Număr mediu de angajați | 14 | 17 | 15 | 14 | 14 | 13 | 9 | 7 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 26.917 | 28.483 | 35.250 | 13.952 | 26.986 | 78.155 | 120.551 | 170.709 | 88.759 | 110.995 |
| Active circulante | 19.066.062 | 11.710.692 | 9.523.391 | 7.643.406 | 6.778.222 | 5.861.671 | 4.128.053 | 3.128.417 | 3.048.245 | 2.622.177 |
| Stocuri | 4.050.003 | 1.666.098 | 1.885.426 | 1.923.654 | 1.052.463 | 1.199.808 | 463.210 | 504.414 | 533.475 | 409.800 |
| Creanțe | 12.774.906 | 8.681.934 | 7.140.672 | 5.016.037 | 4.811.164 | 3.564.418 | 2.724.239 | 2.353.271 | 1.931.289 | 1.747.595 |
| Datorii | 12.893.646 | 8.335.522 | 7.593.829 | 6.588.303 | 5.882.987 | 5.024.036 | 3.357.732 | 2.338.625 | 2.619.566 | 2.431.286 |
| Capitaluri proprii | 6.148.438 | 3.354.613 | 2.000.331 | 1.106.114 | 905.395 | 903.562 | 897.898 | 960.501 | 518.546 | 302.171 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,48 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. SOFARFARM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SOFARFARM SRL în 2023 a fost de 22.111.577 lei (22,1 mil. lei), în creștere cu 41% față de 2022.
În 2023, SOFARFARM SRL a înregistrat un profit net de 2,79 mil. lei (2.793.825 lei).
Conform bilanțului pe 2023, SOFARFARM SRL a avut în medie 14 angajați (față de 17 angajați în 2022).
Activitatea principală a SOFARFARM SRL era Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).
SOFARFARM SRL avea sediul social la adresa 13 Septembrie Nr. 90, Et. 2, CAM. NR. 2.14.5, București Sectorul 5, Jud. București.
Nu. SOFARFARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].